آیا واکسن بر فرد مبتلا به کرونا تأثیر دارد؟

به گزارش وبلاگ واحدی، آنچا بارانووا پروفسور آمریکایی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک اظهار کرد: وقتی فردی که از کووید19 بهبود می یابد، واکسینه شود، سپر طلایی بر او ایجاد می شود. این بالاترین سطح ایمنی طولانی مدت است.

آیا واکسن بر فرد مبتلا به کرونا تأثیر دارد؟

او اضافه کرد: اما وقتی فردی که به تازگی به این بیماری مبتلا شده است با اولین دوز واکسن واکسینه می شود و از عفونت خود آگاه نیست، بیماری او مانند زمانی که واکسینه نشده و همچنان ادامه خواهد یافت زیرا واکسن به سرعت تأثیر نمی گذارد؛ بنابراین، شدت بیماری بستگی به سطح ایمنی خود فرد دارد.

بارانوا گفت: اگرچه پیامد های جدی در نتیجه استفاده از دو نوع مختلف واکسن حاوی ویروس فعال مشاهده نشده است اما بهتر است از این امر اجتناب شود.

او ادامه داد: از آنجا که علائم عفونت کووید19 بلافاصله ظاهر نمی شود، فرد فکر می کند که بیماری او ناشی از واکسیناسیون است، اما در واقع او این بیماری را دارد؛ بنابراین، در این مورد، او باید درمان شده و از تلاش برای تکیه بر آنتی بادی ها و از مصرف دارو امتناع کرد.

به گفته او برای کشف علت، اگر بیمار پس از واکسیناسیون حالش خوب نشد (در صورت مثبت بودن نتیجه) باید آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز انجام شود. اگر جواب مثبت باشد یعنی علت بیماری واکسن نیست، بلکه فرد به کرونا مبتلاست.

این پروفسور آمریکایی توضیح داد: برای جلوگیری از این شک و تردید، بهتر است قبل از واکسیناسیون، آزمایش PCR انجام شود.

منبع: همگردی
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1920

به "آیا واکسن بر فرد مبتلا به کرونا تأثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا واکسن بر فرد مبتلا به کرونا تأثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید