آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ واحدی، همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان، آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار گردید.

آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار گردید

آیین افتتاح و شروع عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان گلستان، با دستور حسن روحانی رئیس جمهوری به وسیله ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

رئیس جمهوری در این مراسم با اشاره به جاذبه ها و ظرفیت های استان گلستان گفت: هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت است.

او ادامه داد: جای خوشحالی دارد که 1986 پروژه در این بخش با سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و حمایت دولت ، در دولت تدبیر و امید در حال اجرا است، همچنین در دولت یازدهم و دوازدهم 11 هتل به هتل های استان گلستان اضافه شده که 9 هتل در دولت دوازدهم ساخته شده است و این رقم رشد 94 درصدی در این بخش را نشان می دهد.

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش از دستور رئیس جمهوری برای افتتاح و شروع عملیات اجرایی این پروژه ها با ارائه گزارشی، گفت: استان گلستان دارای ظرفیت های عظیم گردشگری، آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی و صنایع دستی فاخر است. عناوینی چون کانون اکوتوریسم ایران، سرزمین دشتها و آبشارها و مهد وحدت اقوام ایران زمین نشان از ظرفیت ها و نقش آفرینی های ملی این استان دارد.

او ادامه داد: از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 1986 پروژه با حجم سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومان در سطح کشور در دست اجرا است و 881 پروژه با حجم سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد و 500 میلیون تومان در دولت دوازدهم در سطح کشور به بهره برداری رسیده است.

مونسان اضافه نمود: هم اکنون 160 پروژه در سطح استان گلستان با حجم کل سرمایه گذاری 2500 میلیارد تومان در دست ساخت است که از این پروژه ها 34پروژه هتل بوده که حدود 1000 میلیارد تومان از حجم کل سرمایه گذاری پروژهای گردشگری استان را به خود اختصاص داده است.

معاون رئیس جمهوری توضیح داد: پیش بینی می گردد اکثر پروژه ها تا انتها دولت تدبیر و امید به بهره برداری برسند، با بهره برداری این 160 پروژه، تعداد 7853تخت به ظرفیت اقامت استان اضافه خواهد شد و کل ظرفیت تخت های استان به 13171 تخت خواهد رسید و شاهد رشد 147 درصدی ظرفیت اقامتی استان خواهیم بود، همچنین با بهره برداری از این پروژه ها پیش بینی می گردد برای 5712 نفر اشتغال مستقیم ایجاد گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: هتل های ساخته شده تا قبل از دولت یازدهم 17 هتل بوده که فقط در دولت یازدهم و دوازدهم 11 هتل به بهره برداری رسیده و از این تعداد 4 هتل در دولت دوازدهم به بهره برداری رسیده است، با افتتاح 5 هتل امروز تعداد کل هتل های استان گلستان به 33 هتل خواهد رسید و این به معنی رشد 94 درصدی ایجاد هتل ها در دولت یازدهم و دوازدهم است.

مونسان گفت: امروز با حضور کاروان تدبیر و امید و دستور رئیس جمهوری، به طور متمرکز 13 عنوان پروژه گردشگری و میراثی با حجم سرمایه گذاری 160 میلیارد تومان شامل یک هتل 4 ستاره، 2 هتل 3 ستاره و 2 هتل آپارتمان ، 70 واحد بومگردی و 70 خانه مسافر، تکمیل، ایجاد و آماده سازی زیرساخت های گردشگری در 9 منطق نمونه و محور گردشگری و سایر پروژه های اقامتی و پذیرایی و رونمایی از 70 اثر ثبتی آثار و حرایم تاریخی افتتاح خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی 12 عنوان پروژه گردشگری و صنایع دستی شامل یک هتل 5 ستاره، احداث 4 مجتمع تفریحی توریستی، طرح توسعه هتل جهانگردی، 2 پروژه رفاهی، خدماتی و پذیرایی و احداث 4 بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی، با حجم کل سرمایه گذاری 1658 میلیارد تومان در سطح استان گلستان شروع خواهد شد.رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: ملت عزیز ایران و مردم عزیز گلستان شایسته بهترین ها هستند و امیدواریم با افتتاح این پروژه ها، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سهم خود را در تحقق برنامه های دولت تدبیر و امید در این منطقه ایفا نماید و مردم عزیز این خطه نیز از ثمرات آن بهره مند شوند، همچنین امیدواریم شاهد افزایش روز افزون گردشگران، اشتغالزایی و رونق کسب و کار و شور و نشاط اجتماعی باشیم.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 176

به "آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی متمرکز پروژه های سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید