اعلام کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران

به گزارش وبلاگ واحدی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران صورت گرفت.

اعلام کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران

قضیه چیست؟

بدنبال تصمیم وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، همراه داشتن تست منفی PCR با اعتبار 72 ساعت پیش از پرواز برای تمام مسافران ورودی و خروجی با مبدأ و مقصد ایران الزامی شد.

در اطلاعیه برخی شرکت های هواپیمایی ایرانی نیز تاکید شده است: برای تمام مسافران که متقاضی ورود به ایران هستند، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 به زبان انگلیسی و در صورت ارائه به زبان غیرانگلیسی، مهمور به مهر شرایط سلامت توسط بخش کنسولی کنندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدأ الزامی است. در صورت رعایت نکردن این مصوبه، از ورود اتباع خارجی به کشور ایران جلوگیری خواهد شد.

اتباع ایرانی که تست PCR همراه نداشته باشد، در فرودگاه های ورودی ایران آزمایش کرونا از آن ها گرفته می شود و تا زمان اعلام نتیجه آزمایش در محل قرنطینه تعیین شده باید اقامت داشته باشند. چنانچه جواب تست مثبت باشد ضروری است به مدت 14 روز در محل تعیین شده در قرنطینه بمانند. تمام هزینه های اقامت و آزمایش نیز به عهده مسافران خواهد بود.

در صورتیکه سفر به خارج از ایران هفت روز از تاریخ انجام تست کرونا طول بکشد، برای برگشت به کشور به انجام دوباره تست PCR نیاز نیست.

برای تمام مسافران ورودی به کشور تکمیل فرم خوداظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است. این فرم را از نشانی https://b2n.ir/473281 می توان دریافت کرد.

بنابر اعلام برخی از شرکت های هواپیمایی ایرانی، ورود مسافر از مبدا کشورهای انگلیس، ژاپن، بوتسوانا، زیمباوه، نامیبیا، سیشل، آنگولا، موزامبیک، لسوتو، مالاوی، زامبیا، اسواتینی و موریسو و همچنین ورود مسافرانی که به مدت دو هفته قبل از ورود به مرز ورودی ایران در این کشورها اقامت داشته اند، ممنوع است.

وزارت بهداشت نیز پیش تر گفت مسافرانی که مبدأ سفرشان یکی از کشورهای اروپایی بوده یا در کشورهای اروپایی اقامت داشته باشند، ملزم به ارائه گواهی سلامت، مبنی بر نتیجه تست PCR منفی مهمور کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدأ، انجام تست دوباره کرونا در فرودگاه های ورودی ایران و قرنطینه 14 روزه در صورت لزوم هستند.

این مقررات به منظور پیشگیری از تشدید بیشتر ویروس کرونا در کشور به اجرا گذاشته است، با این وجود در روزهای گذشته رئیس سازمان هواپیمایی تایید کرد که برخی از مسافران با گواهی نامه جعلی تست کرونا سعی داشتند به ایران وارد شوند. سازمان هواپیمایی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از بروز دوباره این مساله، قرار شد فهرستی از آزمایشگاه های مورد تایید و مجاز را با همکاری وزارت امور خارجه شناسایی و معرفی کنند تا مسافران ورودی به ایران فقط از طریق این آزمایشگاه ها برای دریافت تست PCR اقدام کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1640

به "اعلام کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران" امتیاز دهید

3 کاربر به "اعلام کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کاهش زمان تست کرونا برای سفر به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید