الحشد الشعبی مأمور امنیت دو گذرگاه مرزی عراق با ایران شد

به گزارش وبلاگ واحدی، سازمان الحشد الشعبی به همراه نیروهای واکنش سریع عراق کنترل گذرگاه های مرزی در استان دیالی عراق با ایران را برعهده گرفتند.

الحشد الشعبی مأمور امنیت دو گذرگاه مرزی عراق با ایران شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی ، فرماندهی عملیات مشترک عراق نیروهای مامور تامین امنیت در گذرگاه های مندلی(سومار) و المنذریه(خسروی) در مرز استان دیالی عراق با ایران را معرفی کرد.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق شامگاه شنبه در اظهاراتی خبری گفت: چهارمین عملیات ابطال العراق شامل جستجو و پاکسازی بعضی مناطق مرزی شرق عراق در استان دیالی از وجود احتمالی تروریست ها و همچنین شامل کنترل گذرگاه هاست.

وی اضافه نمود: نیروهای واکنش سریع و نیروهای الحشد الشعبی مسئول کنترل و تامین امنیت گذرگاه های مرزی هستند.

الخفاجی همچنین به سخنان روز شنبه الکاظمی در حین حضورش در گذرگاه مندلی اشاره نمود که بر ضرورت حفاظت از گذرگاه ها و ممانعت از فساد مفسدان در آنجا به وسیله دزدی از بیت المال و تعقیب آنها تاکید نمود و گفت که این عملیات طبق برنامه پیش می رود.

سرلشکر ستاد عبد الامیر کامل الشمری معاون فرمانده عملیات مشترک عراق، روز شنبه از شروع عملیات پاکسازی و تعقیب و گریز عناصر سازمان تروریستی داعش در خط مرزی با ایران اطلاع داد و گفت: صبح امروز مرحله چهارم عملیات ابطال العراق (قهرمانان عراق) با هدف تعقیب و گریز بقایای تروریست ها، برقراری امنیت و ثبات در استان دیالی به اضافه پاکسازی و بازرسی نوار مرزی با جمهوری اسلامی ایران و ورود به عملیات ویژه در مناطقی که عناصر داعش از آن برای اجرای عملیات تروریستی و پناه دریافت استفاده می نمایند (مناطق حائل میان نیروهای فدرال و نیروهای پیشمرگه) شروع شد.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1255

به "الحشد الشعبی مأمور امنیت دو گذرگاه مرزی عراق با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی مأمور امنیت دو گذرگاه مرزی عراق با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید