انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم ها علیه ایران

به گزارش وبلاگ واحدی، مقامات سیاسی و پارلمانی روسیه معتقدند که تهدید دونالد ترامپ درباره تشدید دوباره تحریم ها علیه ایران، ادامه سیاست غیرسازنده آمریکا در برخورد با تهران است که به هر بهانه ای صورت می گیرد و در مسکو با چنین اقداماتی کاملاً مخالفند.

انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم ها علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو امروز نوشت: ضمیر کابلوف مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه گفت که دیدگاه مقامات مسکو درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره تشدید تحریم ها علیه ایران کاملاً منفی است.

این دیپلمات گفت: ما دیدگاه منفی درباره این تصمیم گیری داریم و بر این عقیده هستیم که چنین اقدامی مانند تحریم های قبلی آمریکا، کاملاً یک اقدام غیرسازنده است و کمکی به حل و فصل مسائل نمی کند.

وی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز توجهی به تعداد تحریم های متعدد اعمال شده از سوی آمریکا نداشته و دقیقاً به همین دلیل این مسئله دلیل ادامه این سیاست از سوی واشنگتن است که تحریم ها را بهتر از هر نوع اقدام نظامی می دانند.

پیش از این دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت که وی به وزارت خزانه داری آمریکا دستور داده تا ظرف 48 ساعت آینده، تحریم ها علیه ایران را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گفت، روسیه امیدوار است مقامات تهران پس از اعلام تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم های جدید، به سمت کاهش مجدد تعهدات خویش در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران حرکت نکند.

این دیپلمات گفت: دونالد ترامپ از تصمیم خود برای تشدید تحریم ها علیه ایران خبر داده است. ما امیدواریم که تهران بیشتر از این تعهدات خویش در چارچوب برجام را کاهش ندهد، چرا که معین نیست این مسابقه تحریم ها و کاهش تعهدات به کجا می انجامد و چه کسی پیروز آن خواهد بود. قربانی اصلی این اقدامات رژیم عدم گسترش هسته ای و امنیت در منطقه خلیج فارس است.

آمریکا فقط به دنبال بهانه برای مقصر جلوه دادن ایران می گردد

آلیگ مارازوف عضو کمیته بین المللی فدراسیون فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که آمریکا از حمله اجرا شده به تأسیسات نفتی در عربستان سعودی به عنوان بهانه ای برای اقدام نظامی علیه تهران استفاده می نماید که عواقب این تصمیم گیری فاجعه آمیز خواهد بود.

این سناتور گفت: ایالات متحده می خواهد تا بهانه واقعی برای اقدام نظامی علیه ایران پیدا کند و حمله به پالایشگاه نفتی عربستان دلیل خوبی برای این منظور شده و خطر بروز جنگی، طبق سناریوی عراق، کاملاً واقعی است. البته باید درک کرد که عواقب چنین تصمیمی برای آمریکا و خاورمیانه فاجعه آمیز خواهد بود. چنین جنگی پیروزی نخواهد داشت و ما امیدوار هستیم که امکان حل و فصل سیاسی اوضاع همچنان وجود داشته باشد.

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در پاسخ به سئوال خبرنگار این روزنامه گفت، واشنگتن کوشش می نماید تا به اقدامات خود در جهت بی اعتبار کردن ایران ادامه دهد، ولی گفتوگو بین مقامات ریاض و مسکو این امیدواری را به وجود می آورد که تحقیقات واقع بینانه ای در رابطه با حمله پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان اجرا شده و از نتیجه گیری سیاسی جلوگیری گردد.

این سناتور بلندپایه گفت: زمانی که رئیس جمهوری آمریکا تشدید تحریم ها برای اعمال فشار بیشتر بر تهران را در رابطه با حمله اخیر به پالایشگاه نفت عربستان اعلام می نماید، این برخورد گویای آن است که مقامات واشنگتن از قبل ایران را مقصر این ماجرا شناخته اند. بنابراین هرگز نمی توان درک کرد که اقدامات آمریکا طبق دلایلی است، عواقب اقدامی است یا تنها بهانه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 494

به "انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روسیه از تهدید دوباره آمریکا به تشدید تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید