اولین واکنش انصارالله یمن به اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به سعودی

به گزارش وبلاگ واحدی، جنبش انصارالله یمن در اولین واکنش به بیانیه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره اعزام نیروهای بیشتر به عربستان سعودی، از واشنگتن خواست که از جنگ ویتنام درس بگیرد.

اولین واکنش انصارالله یمن به اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی به نقل از روسیا الیوم، محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن به اقدام پنتاگون برای اعزام نیروهای نظامی بیشتر به عربستان سعودی واکنش نشان داد.

الحوثی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: بهتر است آمریکایی ها- حتی برای یک بار هم که شده است- به ملت خود نشان دهند که از جنگ ویتنام، یا جنگ عراق و یا جنگ شان در یمن عبرت گرفته اند؛ چرا که این جنگ ها بی فایده بوده است.

وی متذکر شد: ادعای مقابله با ایران از عربستان یک ادعای رسوا شده است.

این مقام انصارالله در ادامه افزود: به جای اعزام هزاران نیروی نظامی دیگر آمریکایی به منطقه خاورمیانه، بهترین راه برای ترامپ، دولتش و وزیر جنگش این است که طرح هایی برای همزیستی و دموکراسی تدوین نمایند و به دنبال تهیه طرح های جنگ ها و کشتارها برای همپیمانان شان یا ملت های آزاده نباشند.

وی در ادامه افزود: ملت آمریکا باید با این واقعیتی، که همگان بر آن آگاهند، روبه رو شوند که افزایش تعداد به معنی پیروزی نیست. آن چیزی را که 14 هزار نظامی نتوانستند محقق نمایند دو هزار و یا سه هزار نظامی- طبق روایت های مختلف دولت آمریکا- نیز نمی توانند محقق سازند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، شب گذشته از اعزام سه هزار نیروی نظامی، دو اسکادران جنگنده و سامانه های دفاع موشکی پاتریوت و تاد به عربستان اطلاع داد و اظهار داشت در ماه های اخیر آمریکا تجهیزات و نفرات زیادی را برای مقابله با آنچه اقدامات تحریک آمیز ایران در منطقه خواند، به خاورمیانه اعزام نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 645

به "اولین واکنش انصارالله یمن به اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش انصارالله یمن به اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید