بازگشت پرانتز باز به رادیو پس از 6 سال

به گزارش وبلاگ واحدی، تهیه کننده پرانتز باز بعد از 6 سال وقفه از بازگشت دوباره آن به رادیو نمایش خبر داد.

بازگشت پرانتز باز به رادیو پس از 6 سال

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ بهابادی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، مارال دوستی سردبیر و تهیه کننده پرانتز باز درباره بازگشت این برنامه به آنتن رادیو نمایش گفت: پرانتز باز با رویکرد تازهی بازگشته است چراکه 6 سال این برنامه روی آنتن نبوده و با پررنگ شدن فضای مجازی اتفاقات زیادی افتاده تا آنجا که امروز هر شهروند دیگر خودش یک رسانه است.

وی ادامه داد: ما به احترام هر فرد و رسانه اش به جای آنکه این بار روی خبر متمرکز باشیم، تمرکزمان را بر بررسی و اطلاع رسانی می گذاریم تا در راستای یکی از اهداف رادیو نمایش که کارش اطلاع رسانی شفاف در حوزه فرهنگ است قدم موثری برداریم.

این تهیه کننده با سابقه رادیو افزود: در گذشته شعار پرانتز باز این بود که ما چشم سوم شما هستیم و شفاف و بی طرف و دقیق همه چیز را به شما اطلاع می دهیم و حالا می خواهیم به مردم بگوییم که ما این بار در واقع وقت بیشتری از شما را پیش خرید می کنیم تا هر آنچه را که لازم است برایتان تحلیل کنیم.

دوستی ادامه داد: در پرانتز باز از مسائل فرهنگی و به خصوص سینما خواهیم گفت و از آنجایی که این برنامه محتوای خبری داشت و در حال حاضر خبر آنچنانی و جریان خاصی در حوزه سینما وجود ندارد ما این بار پرونده باز می کنیم البته این پرونده باز را قبلا داشتیم به این صورت که درباره مسائل قابل بحث اطلاعات کافی می گیریم و اطلاعات کافی تحویل می دهیم و باز هم هر کس که درباره اش صحبت می کنیم می تواند روی خط بیاید و نظرش را بگوید و در نهایت کاملا بی طرفانه، شفاف و دقیق آن پرونده را بررسی می کنیم.

وی تأکید کرد: در پرانتز باز دوره تازه مشارکت مخاطب بالاتر است؛ آن ها می توانند در هفته رأی بدهند و در طول هفته معین کنند که نظرات کدام کارشناس ما را بیشتر پذیرفته اند و کارشناسان به کدام پیشنهادی که مخاطب داده اهمیت بیشتری بدهند و انتخاب کنند که حرف ویژه آن هفته یا چهره ویژه آن هفته یا نفر ویژه آن هفته چه کسی است.

دوستی بیان نمود: همچنان بعضی از پرانتز های محبوبمان را با رویکرد تازه حفظ کردیم مثل پرانتز عکس برای نابینایان، پرانتز اقتصاد، پرانتز نقش و بسکمک پرانتز های دیگر.

وی افزود: در پرانتز باز ما پرانتز محبوب عکس را داشتیم که در این بخش کارشناسان حوزه عکس، عکس ها را توضیح می دادند و بیشتر مد نظرمان برای مخاطبان نابینا بود به دلیل آنکه لازم بود آن ها عکس ها را ببینند، این بار جدا از تمرکز روی عکس برای نابینایان، پرانتز تازهی را برای ناشنوایان باز می کنیم تا آن ها هم بتوانند از این برنامه استفاده کنند و این اولین باری است که یک برنامه رادیویی مختص ناشنوایان و با رابط ناشنوایان اجرا می شود، به این صورت که همان زمان که برنامه به صورت رادیویی اجرا می شود، در کنار آن دوستان رابط ناشنوا برنامه را اجرا می کنند و بحث هایی را که گفته می شود، مطرح می کنند، ولی با زبان اشاره، دوستان ناشنوا هم می توانند در لایو آن را ببینند و به زودی اعلام می کنیم که در کدام رسانه تصویری می توانند آن را دنبال کنند.

دوستی نام کرد: همچنین در سری تازه پرانتز باز بخش شهروند خبرنگار را داریم و در مورد شهر های ایران و همینطور در خارج از کشور هم از اخبار مهم خواهیم گفت و باز هم با تکیه بر اینکه مخاطب برای ما بسیار مهم است این بار نقش جدی تری را به مخاطبان می دهیم چرا که آن ها دیگر فقط همراه ما نیستند بلکه در نقش تأثیرگذاری حاضر می شوند و می توانند به یک جهت و جریان کمک کنند.

سردبیر برنامه در پایان گفت: تمام کسانی که در گذشته پرانتز باز را اجرا کردند بار دیگر در این برنامه حضور خواهند داشت، خبرنگاران، روزنامه نگاران، منتقدان و چهره های مشهور نقش جدی در اجرای برنامه خواهند داشت و در برنامه در رفت و آمد هستند تا به مخاطبان آگاهی بدهند.

پرانتز باز که در گروه برنامه های مستند و ترکیبی نمایشی رادیو نمایش تولید می شود به تهیه کنندگی و سردبیری مارال دوستی، اجرای کامران تفتی و با حضور روزنامه نگاران، خبرنگاران، منتقدان و مخاطبان رادیو نمایش، از این هفته جمعه چهارم تیرماه، به صورت زنده و هفتگی ساعت 21 تا 23 از آنتن رادیو نمایش پخش می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1856

به "بازگشت پرانتز باز به رادیو پس از 6 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت پرانتز باز به رادیو پس از 6 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید