بنزین سفر تحت تاثیر کروناست

به گزارش وبلاگ واحدی، کمیسیون تلفیق با اختصاص بنزین ویژه ایام نوروز موافقت کرد بنزینی که البته معلوم نیست پس از تصویب، بتوان از آن برای سفرهای نوروزی با توجه به شیوع ویروس کرونا استفاده کرد یا نه.

بنزین سفر تحت تاثیر کروناست

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

طرح سهمیه بندی بنزین به همراه تغییر در نرخ آن از 24 آبان ماه اجرایی شد. بر این اساس سهمیه اختصاص یافته به خودروهای شخصی بنزینی 60 لیتر و دوگانه سوز 30 لیتر معین شد. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای 1,500 تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شد.

از همان زمان رسانه ها پس از سهمیه بندی بنزین درصدد اختصاص سهمیه ای ویژه سفرهای نوروزی بودند سفرهایی که حالا با چالش کرونا روبرو شده و با وجود اینکه دو هفته مانده به آغاز ایام نوروز اما هنوز معین نیست ایرانی ها بتوانند به سفر داخلی بروند و یا نه.

در این باره بارها رسانه ها از وزارت میراث فرهنگی نیز پیرو این موضوع انتقاد کردند چرا که نه فعالیت درخوری و نه اتفاقی موجب می شد، تا این وزارتخانه پیگیر بنزین سفر باشد.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی 24 آبان از ارسال نامه علی اصغر مونسان به وزیر نفت درباره توجه به موضوع سفر در طرح سهمیه بندی بنزین خبر داده و گفته بود: شب گذشته تغییرات درباره اختصاص سهمیه بنزین را اعلام کردند ولی ما دو هفته گذشته پیش بینی نموده بودیم که بنزین سهمیه بندی گردد به همین دلیل نامه ای با امضای وزیر میراث فرهنگی به وزیر نفت نوشتیم مبنی بر اینکه اگر قرار است بنزین سهمیه بندی گردد، موضوع سفر و گردشگری مردم در داخل کشور نیز مد نظر قرار گیرد. اکنون منتظر هستیم تا ببینیم پاسخ به این نامه چیست و چه تدابیری در این باره اندیشیده می گردد.

وی اضافه کرد: ساز و کار اختصاص رسیدگی به این موضوع را باید وزارت نفت مدنظر قرار دهد. چون باید موضوع سفر مردم و کسانی که با وسیله نقلیه خود به داخل ایران می آیند را نیز در نظر بگیریم. با این وجود وقتی متوجه سهمیه بندی بنزین در شب گذشته شدیم باز هم تأکیدی بر توجه به این نامه خواهیم کرد.

ولی بعد از مدتی علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت که چنین درخواستی نداشته و اصلاً نامه ای درباره اختصاص سهمیه بنزین ویژه سفر ننوشته است.

ولی تیموری هم بعد از این اظهار نظر گفت که فعلاً سهمیه ای با عنوان بنزین سفر مطرح نیست.

او همچنین از اختصاص بنزین برای شرکت های حمل و نقل گردشگری خبر داده و گفته بود: قرار است پلاک ویژه گردشگری دریافت کنیم. اکنون در حال رایزنی با هدایت و رانندگی هستیم.

رسانه ها هر چه به اسفند ماه نزدیک می شدند موضوع بنزین سفر را بیشتر پیگیری می کردند تا اینکه امروز یازدهم اسفند ماه جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 در مصاحبه با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 گفت: طبق مصوبه این کمیسیون 60 لیتر بنزین برای ایام نوروز در نظر گرفته می گردد. بر این اساس اگر طبق روال گذشته سهمیه بنزین برای هر ماه 60 لیتر باشد بر اساس این مصوبه بنزین در فروردین ماه و برای عید نوروز 120 لیتر خواهد بود.

البته بنزین نوروزی که امروز در کمیسیون تلفیق درباره آن بحث شد باید به تصویب مجلس برسد بنابراین ممکن است هنگام تصویب نهایی مقدار آن کم و زیاد گردد و یا اینکه تغییراتی در نحوه واریز آن صورت گیرد.

با این وجود حالا دیگر اختصاص سهمیه بنزین سفر و اندازه و مقدار آن مطرح نیست. باید دید آیا برای ایام نوروز واریز خواهد شد یا نه. آیا می توان با وجود شیوع ویروس کرونا از آن برای سفرهای نوروزی بهره برد؟ چون از هم اکنون بسیاری از مردم سفرهای خود را برای ایام نوروز نیز لغو نموده اند و متولیان وزارت بهداشت نیز کماکان هشدار می دهند که از سفر در این برهه زمانی پرهیز کنید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 960

به "بنزین سفر تحت تاثیر کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین سفر تحت تاثیر کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید