بهانه گیری های محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شد

به گزارش وبلاگ واحدی، استاندار گلستان گفت: بهانه گیری های سازمان محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شده اما چون این موضوع مصوبه هیئت دولت است با وجود همه بهانه گیری ها کم نیاورده و پیگیر موضوع هستیم.

بهانه گیری های محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت بلیط هواپیما برای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش وبلاگ واحدی از گرگان، حسن صادقلو شامگاه شنبه در ملاقات استاندار گلستان با فعالان حوزه گدشگری و صنایع دستی و سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: دولت در راستای تصویب و اجرای طرح طبیعت گردی و گردشگری جزیره آشوراده هیچ کم نگذاشته است و استانداری از اعتبارات دیگر بخش ها برای انجام مطالعات این طرح اختصاص داد.

وی اضافه نمود: اما گاهی محیط زیست چون در قاعده نیست، فرصت سوزی می نماید و هر چه که شرایط در راستای طبیعت گردی محیط زیست خواسته شده را در طرح تامین کردیم اما متاسفانه گفته میگردد که کلیات را قبول داریم اما درباره جزئیات آن چیزی گفته نمی گردد و برای اجرائی شدن و واگذاری به بخش خصوصی نیازمند تصویب جزئیات آن است.

استاندار گلستان توضیح داد: با این ادبیات محیط زیست به نتیجه نمی رسیم اما با وجود همه بهانه گیری های سازمان محیط زیست اما چون این موضوع مصوبه هیئت دولت است کم نیاورده و پیگیر موضوع هستیم.

آماده دفاع از عملکرد دولت در استان در هر جلسه ای هستیم

وی همچنین با اشاره به بعضی فعالیت ها و اقدامات دولت در این 3 سال اظهار کرد: دولت بعضی پروژه ها و طرح های گذشته را مانند مسکن مهر را پیگیری و به پایان رساند و 47 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان راه اندازی شد و بسیاری از طرح های باقی مانده با توجه به این شرایط اقتصادی به پایان رسید.

استاندار گلستان در پاسخ به سخنان نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس اظهار کرد: دولت در استان گلستان عملکرد قابل دفاعی داشته و آماده دفاع از عملکرد دولت در استان در هر جلسه ای هستم.

صادقلو گفت: ساخت ترمینال شماره 2 فرودگاه گرگان، احداث پاویون، راه اندازی خط ریلی، موزه روستائی و باستان شناسی و غیره از پروژه های شروع شده در این دولت بوده است.

وی اظهار کرد: 7 هزار و 60 پروژه در این دولت افتتاح شده است و 3 هزار و 250 میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری در این دولت در استان گلستان صورت گرفته است.

20 میلیارد تومان برای توسعه هتلینگ در گلستان اختصاص یافت

استاندار گلستان گفت: یکی از موضوعات اساسی توسعه استان گلستان موضوع گردشگری است و در طرح آمایش سرزمینی استان، گردشگری به صورت ویژه دیده شده و باید موضوع هتلینگ در استان گلستان تقویت گردد.

صادقلو اضافه نمود: 20 میلیارد تومان تسهیلات کارگروه برطرف موانع فراوری استان گلستان را سال جاری برای توسعه بخش هتلینگ استان اختصاص دادیم و در این کارگوه مسائل مختلف 110 واحد فراوریی برطرف شده و از 1600 واحد ثبت نام نموده برای دریافت تسهیلات 535 واحد را رسیدگی نموده و تا به امروز 360 واحد فراوریی را با 453 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات پرداخت کردیم.

وی گفت: این در حالی بود که قرار بود 420 میلیارد تومان در استان تسهیلات حمایتی پرداخت گردد.

استاندار گلستان اظهار کرد: موضوع دیوار تاریخی گرگان به صورت جدی در حال پیگیری است و برای احداث موزه روستائی در قرق نیز 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و کوشش داریم زیرساخت های گردشگری را تقویت کنیم.

وی اضافه نمود: سرمایه گذار نباید به دنبال مسائل حاکمیتی باشد و در استان این حمایت از سرمایه گذار وجود دارد و این پنجره واحد شکل گرفته است.

صادقلو گفت: در موضوع منطقه آزاد نیز دولت کار خود را انجام داده و لایحه آن را 3 بار به مجلس ارائه داده که باید نمایندگان استان در این راستا کوشش نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 816

به "بهانه گیری های محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه گیری های محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید