بیانیه اتحادیه اروپا پس از انتها کمیسیون مشترک برجام

به گزارش وبلاگ واحدی، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل سیاسی سرویس اقدامات خارجه اروپا از تشکیل سومین کارگروه برای رسیدگی به مسائل مرتبط با توالی بازگشت به برجام خبر داد.

بیانیه اتحادیه اروپا پس از انتها کمیسیون مشترک برجام

به گزارش ایسنا، انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل سیاسی سرویس اقدامات خارجی اتحادیه اروپا و رئیس جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه در توییتی نوشت: کمیسیون مشترک امروز برگزار گشت. پیشرفت در دو هفته اخیر حاصل شده است، اما کار های سخت بیشتری مورد نیاز است.

سومین کارگروه نیز تشکیل شد تا به مسائل مرتبط با سلسله مراتب [بازگشت به برجام]رسیدگی کند. به گمان من دیپلماسی همچنان تنها راه پیشروی برجام برای برطرف کردن چالش های جاری است.

در نشست کمیسیون مشترک امروز که ساعاتی پیش به اتمام رسید، روسای هیات های مذاکره کننده کشور های طرف برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین شرایط گفتگو های فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگو ها پرداختند.

در این نشست سید عباس عراقچی، رئیس هیأت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، فرایند کنونی گفتگو ها را به رغم سختی ها و چالش های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفتگو ها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفتگو ها را متوقف خواهد کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1741

به "بیانیه اتحادیه اروپا پس از انتها کمیسیون مشترک برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اتحادیه اروپا پس از انتها کمیسیون مشترک برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید