توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در مورد نامه رسانه ای یک فعال حزبی

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا)- در پی انتشار رسانه ای نامه یکی از اعضای حزب جمهوریت ایران اسلامی خطاب به معاون سیاسی وزارت کشور و رییس کمیسیون ماده 10 قانون احزاب، دبیرخانه این کمیسیون توضیحاتی را خاطرنشان کرد.

توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در مورد نامه رسانه ای یک فعال حزبی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، بدین توضیح است:

به نام خدا

با عنایت به انتشار نامه ای از جانب یکی از اعضای حزب جمهوریت ایران اسلامی در تاریخ 27/11/99 در بعضی از رسانه ها خطاب به معاون سیاسی وزارت کشور و رییس کمیسیون ماده 10 قانون احزاب و بیان مواردی پیرامون حزب مزبور، مراتب ذیل اعلام می گردد:

1. مطابق مکاتبات ارائه شده به وزارت کشور در تاریخ های هشتم و هجدهم بهمن ماه سالجاری با امضای تعدادی از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی، آشکار است که جلسه شورای مرکزی مورد ادعا، مطابق با شمول و مفاد ماده 12 اساسنامه و وفق حدنصاب مقرر در این ماده مبنی بر حضور دو سوم اعضای اصلی شورای مرکزی برگزار نشده است. بر این اساس ملاک قانونی بودن تصمیمات در این نوع جلسات، رعایت شرایط ذکر شده در اساسنامه حزب می باشد، فلذا در فرایند رسیدگی قانونی به سایر مدعاها و نکاتی که منبعث از این تصمیمات و نحوه برگزاری این نوع جلسات است ماهیتاً ورود نمی گردد.

2. در مورد دیگر موارد مطروحه در نامه فوق الذکر در مورد مسائل داخلی حزب از جمله طرح موضوع برگزاری مجمع عمومی حزب، بدیهی است آنالیز های کارشناسی و قانونی لازم صورت گرفته و کمیسیون ماده 10 وفق توضیح وظایف و حدود اختیارات قانونی خود، به نکات و مسائل مطروحه رسیدگی و اعلام نظر خواهد نمود.

3. در مورد انتساب بعضی اظهارات به رییس کمیسیون ماده 10، اعلام می دارد مواضع و نقطه نظرات منحصراً به صورت رسمی توسط ایشان یا دبیر کمیسیون اعلام می گردد؛ لذا مدعاهای بعضی افراد در هر صندلی و سمتی به نقل از ایشان، پذیرفته و رسمی نخواهد بود.

4. در مورد طرح موضوع برگزاری مجمع عمومی حزب جمهوریت ایران اسلامی و دعوت از کننده کمیسیون ماده 10 جهت حضور درمجمع، اعلام میدارد مجمع عمومی که مطابق با شرایط ذکر شده در اساسنامه برگزار می گردد، مطابق قانون محسوب شده و در صورت رعایت مر قانون، کننده کمیسیون نیز در مجمع عمومی حاضر خواهد بود.

5. پیش از این نیز بارها تأکید شده است که کمیسیون ماده 10 به عنوان یک نهاد فراقوه ای و نظارتی، کوشش دارد دخالتی در امور و مسائل داخلی احزاب نداشته باشد و شرایطی را فراهم آورد که احزاب تا حد امکان، مسائل داخلی مربوطه را خودشان برطرف و حل کنند.

دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی

لازم به ذکر است اخیرا رحمت الله بیگدلی از اعضای عزل شده شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی نامه ای را در بعضی رسانه ها خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور و کمیسیون ماده احزاب منتشر نموده و در آن ضمن نسبت دادن بعضی از اظهارات به مسوولان وزارت کشور، مدعی شده است دبیرکلی رسول منتجب نیا در حزب جمهوریت غیرقانونی است و به زودی اعضای عزل شده شورای مرکزی حزب، مجمع عمومی را برگزار و درباره دبیرکل این حزب تصمیم خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1630

به "توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در مورد نامه رسانه ای یک فعال حزبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در مورد نامه رسانه ای یک فعال حزبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید