توقف بنز پرسپولیس در شب بد ایرانی ها

به گزارش وبلاگ واحدی، پرسپولیس در شبی که 68% مالکیت توپ را در اختیار داشت و موقعیت های بیشتری خلق کرد 1-0 به الوحده ای باخت که تقریباً 80 دقیقه از کل بازی را درون زمینش خیمه زده بود.

توقف بنز پرسپولیس در شب بد ایرانی ها

خبرنگاران؛ احسان محمدی- فدای سر مهدی شیری اگه سانترهاش دقیق نبود، فدای سر مهدی عبدی که هر بار توپ بهش رسید هدر داد، بهرحال اون برای تیم گل هم زده، فدای سر ... ... این چیزی است که برخی از طرفداران پرسپولیس از روزنامه نگاران انتظار دارند. اینکه مثل یک بوقچی عمل نمایند و جز تحسین هیچ ننویسند. البته در خصوص استقلال، سپاهان، تراکتور و بقیه هم داستان همین است. همین فدای سرت نوشتن ها!

حواریون بازیکنان و صفحات طرفداران آن ها آن قدر زیاد و پر قدرت شده اند که عملاً امکان نقد هیچ بازیکنی وجود ندارد، این باد کردن بازیکنان هیچ سودی ندارد جز اینکه آن ها این تحسین و لایک ها باورشان می گردد و به جای تمرین برای ارتقای کیفیت برای باشگاه و طرفدار خط و نشان می کشند و در یک فرصت مناسب آن ها را قال می گذارند و برای پول بیشتر می فرایند تیم دیگر!

پرسپولیس در شبی که 68% مالکیت توپ را در اختیار داشت و موقعیت های بیشتری خلق کرد 1-0 به الوحده ای باخت که تقریباً 80 دقیقه از کل بازی را درون زمینش خیمه زده بود. آن ها خیلی زود روی مهربانی خط دفاع و دروازه بان پرسپولیس به گل رسیدند و بعد عقب نشستند اما حتی یک عقب نشینی مطلق نتوانست پرسپولیس را به سمتی ببرد که یک توپ توی چارچوب بزند. حتی یک شوت! پاس کاری مکرر در میانه زمین، بردن توپ به چپ و امید بستن به مهدی ترابی که مثل الماس خط دفاع را بشکافد یا در راست به سانترهای کم خطر سیامک نعمتی موثر نیفتاد.

نیمه دوم بهتر بودند. چند تعویض، شلیک سنگین احسان پهلوان به تیر دروازه، خلق فرصت های متعدد و بازی مالکانه. اما در کنار آن فرصت سوزی باز به چشم آمد، تک روی وجود داشت. در دقایق پایانی هر بازیکنی توپ را دریافت می کرد به جای سریع کردن ریتم بازی آن را چند متر اضافی حمل می کرد، امری که به خاطر هوای شرجی و فشار بازی ها فقط خستگی به دنبال داشت و فرصت به خط دفاعی حریف می داد تا برگردند و فشرده تر شوند. تصمیم های غلط بازیکنان در لحظه های کلیدی باعث شد تا حتی وقتی الوحده در دقایق آخر 10 نفره گردد باز همان سبک و سیاق دنبال گردد و تیم قادر به گلزنی نباشد.

یک شکست برای نقد کردن عملکرد تیمی که چهار پیروزی پی در پی به دست آورده غیرمنصفانه است اما بازیکنان وقتی برای پیروزی مقابل گوآ هم اغراق آمیز تحسین می شوند باید بدانند که عملکرد ضعیف آن ها هم مورد نقد طرفداران قرار می گیرد. پرسپولیس بردن را به وظیفه خود تبدیل نموده است و طرفداران جز این را نمی توانند تحمل نمایند. قرمزها هنوز با دو امتیاز بیشتر در صدر هستند و این بخت را دارند تا به عنوان تیم اول صعود نمایند، اگر مقابل الریان این همه بخشنده و مهربان نباشند!

در دیگر ملاقات این گروه گوآ تا دقیقه 90 می رفت که یک شگفتی خلق کند اما با گلی که دریافت کرد با نتیجه 1-1 مقابل الریان به تساوی رسید تا عملکردی آبرومند داشته باشد.

تراکتور دوباره به ریل تساوی ها برگشت. تساوی بدون گل مقابل پاختاکور امیدها را زنده نگهداش. هفت امتیازی شد. در این ملاقات رسول خطیبی، امید اصلی گلزنی تیم محمد عباس زاده را روی نیمکت نشاند و اشکان دژاگه با کارت زردی که گرفت عملاً بازی بعد مقابل شارجه را از دست داد.

رسول خطیبی بعد از این بازی گفت امیدوارم نیروی هوایی بتواند الشارجه را شکست دهد تا ما به عنوان تیم اول صعود کنیم اما در نهایت شارجه با نتیجه 3-2 به پیروزی رسید و با 11 امتیاز در صدر ایستاد و به عنوان تیم اول صعود کرد. تراکتور در صورت پیروزی مقابل نیروی هوایی 10 امتیازه خواهد شد.

در آخرین ملاقات فولاد مقابل تیم خوب السد ایستاد. شاگردان ژاوی که اندک اندک خود را بازیافته اند با آنکه روی زمین مسلط بازی می کردند اما تا نیمه دوم نتوانستند به گل برسند. جایی که نام تایه هی با آزادی کامل با یک ضربه سر دروازه محسن فروزان را گگردد. بعد از این گل فولاد که چیزی برای از دست دادن نداشت سراپا حمله شد و چند فرصت خوب گلزنی را از دست داد، توپ را به تیر کوبید و برای گلزنی بی تابی کرد اما مثل همواره ضعف تمام نمایندگی دامن ما را گرفت و السد انتقام شکست دور رفت را گرفت.

شگفتنی این گروه را تیم بی امید الوحدات اردن مقابل النصر رقم زد. آن ها با دو گل مقابل حریف به پیروزی رسیدند تا هم اولین پیروزی شان را جشن بگیرند، هم مانع فاصله دریافت النصر با رقیبان گردد و هم السد با 10 امتیاز به صدر برود.

پفراینده شب بد نمایندگان ایران اینطور بسته شد و حالا همه چشم ها به استقلال است. تیمی که برای صعود حق هیچ اشتباهی ندارد. آنها ساعت 00:45 بامداد باید الاهلی را از پیش رو بردارند. خط آتش استقلال باز می تواند جور خط دفاع را بکشد؟

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1783

به "توقف بنز پرسپولیس در شب بد ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف بنز پرسپولیس در شب بد ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید