جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود در شبکه های اجتماعی

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: نهادهای فدرال کانادا در حالی به جاسوسی خود از فعالیت های شهروندان این کشور در شبکه های اجتماعی ادامه می دهند که این مساله نقض آشکار حقوق حریم خصوصی شهروندان به شمار می رود.

جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود در شبکه های اجتماعی

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از راشا تودی، تونی کلمنت رئیس شورای خزانه داری کانادا درباره بحث های مطرح شده در مورد جاسوسی نهادهای فدرال این کشور از فعالیت های شهروندان کانادایی در شبکه های اجتماعی گفت: قول می دهم که در مورد جمع آوری اطلاعات شخصی شهروندان کانادایی در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر تحقیقات و آنالیز های لازم به عمل آید.

وی تاکید نمود: من از کارمندان خود خواسته ام تا در مورد این مساله تحقیق نمایند و قرار است نتایج این تحقیقات طی ماه های آینده به من اعلام گردد. چانتال برنیر کمیسر حقوق حریم خصوصی شهروندان کانادایی نیز پیش از این نسبت به جمع آوری اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی نموده بود.

برنیر در ماه فوریه با ارسال نامه ای به کلمنت خواهان تحقیق در این خصوص شده بود. برنیر در این باره تاکید نمود: دولت کانادا به جمع آوری اطلاعات از شهروندان به وسیله شبکه های اجتماعی ادامه می دهد و این اقدام را بدوت توجه به حقوق حریم خصوصی شهروندان انجام می دهد.

بر اساس قوانین کانادا دولت اجازه جمع آوری و جاسوسی از اطلاعات شخصی شهروندان را بدون دلیل روشن و تعیین ندارد. کلمنت گفت: هدف اصلی دولت کانادا از جمع آوری اطلاعات شهروندان در شبکه های اجتماعی این است که دولت می خواهد نظر مردم را در مورد مسائل مهم کشور بداند.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 305

به "جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود در شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

2 کاربر به "جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود در شبکه های اجتماعی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود در شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید