خبرنگاران بازارچه های دائمی خراسان شمالی 13میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار گرفت

به گزارش وبلاگ واحدی، بجنورد- خبرنگاران- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: ایجاد بازارچه های دائمی استان که در مرحله تحویل زمین است 13 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار گرفت.

خبرنگاران بازارچه های دائمی خراسان شمالی 13میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار گرفت

محمدرضا قهرمانیان روز چهارشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: این بارچه های دائمی در ورودی های بجنورد از سمت آشخانه و فاروج ساخته می گردد.

وی اضافه نمود: فاز اول این بازارچه ها شامل ساخت هشت غرفه در بجنورد و سه غرفه در فاروج است و کوشش می گردد تا یک سال آینده این پروژه ها به خاتمه برسد.

وی گفت: اعتبار ساخت این پروژه ها مستمر و پیش بینی ما برای سال آینده نیز دریافت 16 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار است.

وی اضافه نمود: هم اکنون تنها مرکز دائمی فروش و نمایش صنایع دستی خراسان شمالی بنای تاریخی حسینیه جاجرمی های بجنورد است که به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

وی گفت: ایجاد بازارچه های دائمی در خراسان شمالی یکی از خواست های فعالان این عرصه است و با توجه به این که در این استان بیش از 15هزار صنعتگر در رشته های مختلف صنایع دستی فعالیت می نمایند ایجاد این بازارچه ها می تواند نقش موثری در عرضه صنایع دستی ایفا نماید.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اعلام کرد: سال جاری 10 کارگاه صنایع دستی نیز با 32 میلیارد ریال سرمایه گذاری ایجاد و با راه اندازی این کارگاه ها برای 70 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

هم اکنون خراسان شمالی 61 رشته زنده و فعال صنایع دستی دارد و 15هزار صنعتگر و هنرمند در زمینه فراوری این صنایع فعالیت می نمایند.

قالیچه و پشتی ترکمنی، گلیم، سفره کردی و جاجیم، چادرشب ابریشمی، کلاه کرکی و چارق دوزی از مهم ترین صنایع دستی استان محسوب می گردد.

خراسان شمالی بیش از 863 هزار نفر جمعیت دارد که 44درصد آن در روستاها سکونت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1373

به "خبرنگاران بازارچه های دائمی خراسان شمالی 13میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازارچه های دائمی خراسان شمالی 13میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید