خبرنگاران شهروندان استان سمنان اهدای خون را فراموش نکنند

به گزارش وبلاگ واحدی، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل انتقال خون استان سمنان با بیان اینکه احتیاج به خون مساله ای همیشگی است، گفت: شهروندان استان اهدای خون در روزهای سرد زمستانی را فراموش نکنند.

خبرنگاران شهروندان استان سمنان اهدای خون را فراموش نکنند

وحید بغدادی روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ واحدی، ابراز داشت: در چند روز گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور، تعداد مراجعه نمایندگان اهدای خون در استان سمنان کاهش یافته و ضروری است شهروندان اهدای خون را فراموش ننمایند.

وی ادامه داد: اداره کل انتقال خون تضمین می دهد در فضای مربوط به اهدا خون در استان نکات بهداشتی و ایمنی رعایت می گردد تا مردم نگرانی از بابت انتقال ویروس کرونا در این محیط وجود نداشته باشند.

وی اعلام کرد: چهار پایگاه انتقال خون در شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار پذیرای اهدانمایندگان خون است.

بغدادی توضیح داد: جو رانی کاذب در ترس از شیوع ویروس کرونا موجب کاهش مراجعه اهدانمایندگان خون شده و ضروری است اهدانمایندگان در استان سمنان به این جو روانی کاذب توجه ننمایند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: تعداد افراد احتیاجمند خون تغییر نکرده و احتیاج به خون همیشگی است و اکنون استان سمنان با کمبودی روبرو نیست، اما ضروری است اهدانمایندگان مستمر مراجعه داشته باشند تا ذخایر خونی دچار مشکل نگردد.

بغدادی گفت: فقط افرادی که دارای علایمی مانند تب، سرفه و سرماخوردگی هستند از مراجعه به انتقال خون برای اهدای خون پرهیز نمایند.

سمنان، استان اول کشور در شاخص اهدا به ازای هر یکهزار نفر است، این شاخص در کشور 27 و در استان سمنان 46 اهدانماینده است، 79 درصد اهدانمایندگان خون در استان اهدانماینده مستمر هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 982

به "خبرنگاران شهروندان استان سمنان اهدای خون را فراموش نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهروندان استان سمنان اهدای خون را فراموش نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید