خبرنگاران معاون وزیر نیرو: چالش اصلی کشور آب است

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران - خبرنگاران - معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: اکنون چالش اصلی در کشور موضوع آب است.

خبرنگاران معاون وزیر نیرو: چالش اصلی کشور آب است

به گزارش خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، قاسم تقی زاده خامسی امروز دوشنبه در آئین اختتامیه و معرفی آثار برتر جشنواره ملی نقاشی اضافه کرد: ما در یک کشور خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم که دچار تغییر اقلیم شده ایم؛ اما موضوع مصرف بهینه به خصوص در بخش کشاورزی مناسب نیست.

وی اضافه کرد: امروز باید بدانیم استفاده بهینه از آب با آینده و سرنوشت بچه ها گره خورده است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر تاثیرگذاری هنر و ضرورت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب با زبان هنر یادآورشد: از ابتدای خلقت انسان هنر شروع شده و انسان هم هنرمندانه خلق شده است.

تقی زاده خامسی اعلام کرد: هنر از ابتدای خلقت وجود داشته و امروز نیز این مهم در ابعاد مختلف زندگی ما توسعه پیدا نموده است.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، باید بتوان در امور بسیار مهم با زبان هنر فرهنگ سازی کرد.

وی گفت: زبان هنر بسیار مهم و پر اهمیت بوده و این مهم در اثرگذاری بر مردم نقش اساسی دارد.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی نقاشی آب، با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس دفتر یونیسف در ایران، در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار گردید.

در این جشنواره ملی 3 هزار و 7 اثر در هشت محور مورد داوری نهاده شد.

بر اساس این گزارش، ارزیابی این جشنواره ملی در هشت محور شامل آب و محیط زیست، آب و کشاورزی، آب و فرهنگ، سازگاری با کم آبی، بازچرخانی آب و کرونا، بهداشت و مصرف آب انجام شده است.

وزارت نیرو این جشنواره را در راستای سند همکاری امضا شده میان این وزارتخانه با یونیسف که اواخر خرداد سال 1399 به امضای طرفین رسید، به مرحله اجرا رسانده است.

در این سند همکاری، برنامه های فرهنگی در زمینه کار کودک و نوجوان همچون برگزاری جشنواره ملی و منطقه ای نقاشی آب، کارگاه آموزشی با موضوع مدیریت منابع آب و ظرفیت سازی برای رعایت هر چه بیشتر ملاحظات محیط زیستی در ساخت تاسیسات آب و برق و پشتیبانی فنی برای ارتقای ظرفیت در مدیریت منابع آب برای همکاری دو طرفه تعریف شده که این جشنواره نیز به همین دلیل برگزار گردیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1709

به "خبرنگاران معاون وزیر نیرو: چالش اصلی کشور آب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر نیرو: چالش اصلی کشور آب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید