خبرنگاران گروهی از حامیان داعش در روسیه دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ واحدی، مسکو - خبرنگاران - سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) اظهار داشت که گروهی از حامیان گروه تروریستی داعش در روسیه دستگیر شدند.

خبرنگاران گروهی از حامیان داعش در روسیه دستگیر شدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اظهار داشت: سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری سازمان نظارت اقتصادی روسیه (روس فین مانیتورینگ) از فعالیت شبکه ای از حامیان گروه تروریستی داعش در منطقه کریمه و جمهوری تاتارستان جلوگیری کرد.

در بیانیه گفته شده است: اعضای این گروه بین سالهای 2015 و 2019 در شبکه اینترنتی جامعه ای را بوجود آورده بود که تحت پوشش امور خیریه یاری اقتصادی برای نیازهای گروه تروریستی داعش جمع آوری می کرد.

سازمان امنیت فدرال روسیه در بیانیه خود به تعداد افراد دستگیر شده اشاره نکرده و فقط گفته شده که از محل سکونت آنها وسایل مخابراتی، چند دستگاه رایانه و نیز وسایل حمل اطلاعات (فلش کارت و غیره) به دست آمده و تحقیقات در خصوص افراد بازداشت شده جریان دارد و در خصوص آنها پرونده کیفری گشوده شده است.

در سال های اخیر در روسیه دهها عضو و طرفدار گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شدند که بعضی از آنان با سرکرده تروریست ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند و از آنها برای اجرای عملیات تروریستی در روسیه دستور می گرفتند.

گروههای افراطی بزرگترین چالش روسیه در یک دهه اخیر در این کشور به حساب می آیند. پیشتر گروه های نژاد پرست اسلاو نیز دردسرهایی برای سرویس امنیتی روسیه ایجاد می کردند که مسکو توانست آنها را متلاشی کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1642

به "خبرنگاران گروهی از حامیان داعش در روسیه دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گروهی از حامیان داعش در روسیه دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید