دادگاه عالی انگلیس وارد قضیه بریگزیت شد

به گزارش وبلاگ واحدی، نمایش درام بریگزیت مکان خود را از بروکسل به دادگاه عالی انگلیس تغییر می دهد تا این دادگاه امروز (سه شنبه) به تصمیم تحریک آمیز و غیر منتظره نخست وزیر انگلیس درخصوص تعلیق مجلس به مدت بیش از یک ماه رسیدگی کند.

دادگاه عالی انگلیس وارد قضیه بریگزیت شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

نخستین مذاکرات بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و مایکل بارنیر، مذاکره نماینده ارشد اتحادیه اروپا که روز دوشنبه برگزار شده بود نهایتا به موعظه ای از جانب بروکسل ختم شد.

دفتر یونکر اظهار داشت: به جانسون یاد آوری شد که این مسئولیت انگلیس است تا راهکار هایی را که از نظر قانونی عملی هستند در مورد توافق کنونی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که مجلس انگلیس از قبول آن امتناع می نماید، ارائه دهد.

دفتر یونکر اضافه نمود: چنین پیشنهاداتی تاکنون مطرح نشده اند.

اما جانسون در مقابل تاکید نمود که فرصت خوبی برای دستیابی به یک توافق جدید وجود دارد البته اگر بروکسل اقدامی انجام دهد.

اما اقدامات سیاسی جانسون در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر (9 مهر) ممکن است امروز از سوی 11 قاضی که قرار است چالش تعلیق مجلس را آنالیز نمایند، تضعیف گردد.

روند رسیدگی دادگاه به این پرونده ممکن است تا روز پنج شنبه به طول انجامد و زمان صدور حکم هنوز معین نیست.

ورود دادگاه عالی انگلیس به این حماسه سه سال و نیمه در وعده جانسون برای خروج حتمی انگلیس از اتحادیه اروپا بدون هرگونه تاخیر اضافی ریشه دارد.

جانسون مجلس را تا 14 اکتبر (22 مهر) به تعلیق درآورد؛ اقدامی که به گفته منتقدان کوشش آشکاری برای جلوگیری از کوشش حامیان اتحادیه اروپا از به تاخیر انداختن بریگزیت می باشد.

دولت لندن تاکید دارد که مجلس به صورت سالیانه در انتها هر دوره منحل می گردد و جانسون خیلی ساده راه را برای یک برنامه جدید به دنبال استعفای ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس در ماه ژوئیه باز نموده است.

دادگاه عالی انگلیس در حال حاضر باید درخصوص انگیزه جانسون و این که آیا وی به طور کلی حق قضاوت های سیاسی دارد یا خیر رای دهد.

دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس نیز تاکید نمود، گمان می نماید جانسون در کوشش است تا مناظرات را محدود کند.

دادگاه عالی انگلیس حامی جانسون است اما اگر جانسون دراین دادگاه شکست بخورد با اتهاماتی از جمله دروغ گفتن به ملکه انگلیس که رسما دستور تعلیق مجلس را صادر نموده، روبرو خواهد شد.

جانسون در حال حاضر با تاکید بر این که حاضر است بمیرد اما از همتایان اروپایی خود نخواهد تا برای سومین بار بریگزیت را به تعویق بیاندازند، قانون را دور می زند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 418

به "دادگاه عالی انگلیس وارد قضیه بریگزیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه عالی انگلیس وارد قضیه بریگزیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید