دستاورد کاری ترامپ در آستانه نابودی!

به گزارش وبلاگ واحدی، شمار متقاضیان دریافت تسهیلات بیکاری در آمریکا رکورد جدیدی زد.

دستاورد کاری ترامپ در آستانه نابودی!

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از سی ان بی سی، بیل دبلاسیو، فرماندار نیویورک با هشدار نسبت به سیر صعودی بیکاران آمریکایی در نتیجه شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور گفته است که تنها در نیویورک حدود نیم میلیون نفر در خطر از دست شغل خود قرار دارند.

در حال حاضر سه میلیون نفر در سراسر آمریکا برای دریافت تسهیلات بیکاری درخواست کرده اند که بالاترین رقم ثبت شده در طول تاریخ این کشور و حدودا پنج برابر رقم ثبت شده رکورد قبلی بوده است.

مجلس و سنای آمریکا اخیرا با درخواست دولت برای در نظر دریافت یک بسته حمایتی دو نیم تریلیون دلاری که بزرگ ترین بسته مقابله با کرونا در جهان نیز محسوب می شود، موافقت کرده اند. نیویورک که به دلیل قرار دریافت بیشتر مراکز اقتصادی، اقتصادی و بانکی آمریکا در خود به پایتخت اقتصادی آمریکا معروف است یکی از بیشترین سهم ها را از این بسته خواهد داشت.

قزاقستان

آمریکا تنها کشوری نیست که به طور گسترده با کرونا درگیر شده است. دولت قزاقستان به دنبال شیوع این ویروس در شهرهای نور سلطان و الماتی قرنطینه سراسری دو هفته ای اعلام و از کلیه کسب و کارها به جز مراکز درمانی، فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها خواسته است تا به طور موقت تعطیل شوند. نخستین مورد مرگ ناشی از کووید-19 دو روز پیش در این کشور به ثبت رسید.

ویتنام

در سه ماهه نخست امسال رشد اقتصادی ویتنام به تنها 3.82 درصد رسید که در مقایسه با رشد ثبت شده این کشور در مدت مشابه سال قبل تقریبا نصف شده است. این رشد هم چنین ضعیف ترین رشد ثبت شده فصلی ویتنام از سال 2009 تا به امروز بوده است. در بین بخش های مختلف، تولید با رشد 7.12 درصدی پیشتاز بوده در حالی که بخش کشاورزی تنها 0.08 درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1049

به "دستاورد کاری ترامپ در آستانه نابودی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاورد کاری ترامپ در آستانه نابودی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید