دنیای ترامپ بعد از ریاست جمهوری

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران- روسای جمهور آمریکا معمولا بعد از ترک کاخ سفید از فعالیت های سیاسی روزمره کناره گیری می نمایند. اما آیا دونالد ترامپ هم اینگونه خواهد بود؟ ترامپ از بسیاری جهت ها با روسای جمهور قبلی آمریکا متفاوت است و به گفته یک تحلیلگر آمریکایی، بعد از ریاست جمهوری هم از منظر تاثیرگذاری بر سپهر سیاسی آمریکا متفاوت خواهد بود.

دنیای ترامپ بعد از ریاست جمهوری

به گزارش وبلاگ واحدی، دونالد ترامپ همیشه برنامه های شبکه های خبری آمریکا را تماشا می نماید و به انتقاداتی که از دولتش در این شبکه ها پخش می گردد، واکنش نشان می دهد. او اخیرا از شبکه محبوب اش، فاکس نیوز، فاصله گرفته و به شبکه جدیدی روی آورده که چندان معروف نبوده است. بر اساس همین علاقه ترامپ به شبکه های خبری، بعضی ناظران ارزیابی می نمایند که ترامپ بعد از اتمام ریاست جمهوری اش برای تداوم حضورش در شبکه های خبری کوشش خواهد نمود.

در همین رابطه کریس سیلیزا، سردبیر شبکه سی ان ان، طی یادداشتی در وبگاه همین شبکه به طرح نه چندان سری ترامپ برای دوران بعد از تمام شدن ریاست جمهوری اش پرداخت و نوشت: از روزی که ترامپ در سال 2016 کاخ سفید را از دمکرات ها پس گرفت، بسیاری از دمکرات ها در تقویم های شان روی تاریخ سوم نوامبر 2020 دایره کشیدند. چون معتقدند که این تاریخ، روزی خواهد بود که بازرگان میلیاردر از سپهر سیاسی ملی اخراج خواهد شد و دیگر کسی به او فکر نخواهد نمود و چیزی درباره او نخواهد شنید. اما این یک خیال واهی است، نه به خاطر اینکه ترامپ ممکن است در مقابل جو بایدن مجددا پیروز گردد. بلکه به این خاطر که ترامپ چه پیروز گردد چه شکست بخورد، هرگز از صحنه ملی خارج نخواهد شد و صندلی برجسته ای که او از زمان کاندیداتوری در سال 2015 از آن برخوردار بود را ترک نخواهد نمود.

در 17 دسامبر 2019، جوناتان لاست، مدیر اجرایی وبگاه بولورک طی یادداشتی در همین وبگاه، بیان کرد که حضور ترامپ در سپهر سیاسی آمریکا همیشگی است. لاست نوشت: بسیار احتمال دارد (شاید هم اجتناب ناپذیر است) که وقتی ریاست جمهوری اش تمام گردد، ترامپ توئیت ها و حضورش در برنامه های خبری تلویزیونی را ادامه دهد. شاید حتی در تجمعات سیاسی هم حضور پیدا کند. این کاری است که او به شدت از آن لذت می برد. به گفته لاست، مطلقا هیچ دلیلی وجود ندارد که ترامپ به تاثیرگذاری مداوم خود بر مسائل سیاسی آمریکا ادامه ندهد.

شبکه جدید و محبوب ترامپ

سیلیزا با بیان اینکه تحلیل لاست درست است، در ادامه به رابطه ترامپ با شبکه های محافظه کار فاکس نیوز و او ای ان ان اشاره نمود. ترامپ که سابقا هوادار شبکه فاکس نیوز بود، در هفته های اخیر از عملکرد این شبکه انتقاد نموده و حتی خواهان یک جایگزینی برای آن شده است. ترامپ اخیرا در توئیتی، گفته فاکس نیوز، موضوعات مورد علاقه دمکرات ها را بدون تردید یا تحقیق آنالیز می نماید. اما ترامپ به موازات انتقاد از فاکس نیوز، از شبکه او ای ان ان تمجید نموده است. او اوایل ماه جاری میلادی در توئیتی نوشت: تماشا کردن فاکس نیوز در عصر های آخر هفته، کاملا اتلاف وقت است. حالا، بعضی جایگزین های عالی داریم، مثل او ای ان ان.

به رغم محدودیت های جدید بر وبلاگ واحدیی که در کاخ سفید حاضر می شوند، سخنگوی کاخ سفید خبرنگار کاخ سفید شبکه او ای ان ان را به طور شخصی به نشست های خبری دعوت نموده است. این شبکه در سال 2013، توسط رابرت هرینگ، بازرگان ثروتمند و محافظه کار اهل سان دیگو، تاسیس شد و به گفته سیلیزا، جانبداری ترامپ از آن، شرایط آن را بهبود بخشیده است. تا زمان کاندیداتوری ترامپ در سال 2016، شبکه او ای ان ان عملا ناشناخته بود، اما از فرصت استفاده کرد و خود را در خط ترامپ و سیاست های اش قرار داد. او ای ان ان، اولین شبکه ای بود که سخنرانی های تبلیغاتی ترامپ را کامل و زنده پخش کرد.

سیلیزا با اشاره به علاقه زاید الوصف ترامپ به شبکه های خبری و همچنین تجربه اش در شبکه های تلویزیونی، توضیح داد بعید نیست که ترامپ بعد از ریاست جمهوری، در مالکیت شبکه او ای ان ان شریک گردد و با استفاد از لشکر حامیان با اخلاص اش، صندلی آن را به عنوان جایگزین واقعی فاکس نیوز ارتقا دهد.

بیشتر بخوانید:

اعلیحضرت ترامپ!

سردبیر سی ان ان ادامه داد: چنین اقدامی نه فقط برای ترامپ این امکان را فراهم خواهد نمود که در تبادل نظر های سیاسی باقی بماند (او می تواند هر موقع که بخواهد در شبکه او ای ان ان ظاهر گردد)، بلکه می تواند سیاست پوشش خبری و تبادل نظر ها را به نحوی که به او و میراث اش خدمت کند، راهنمایی کند.

با این حال، سیلیزا سناریوی دیگری نیز عنوان کرد. به گفته وی، ترامپ ممکن است از موقعیت و پول اش استفاده کند و یک شبکه محافظه کار جدیدی تاسیس کند که احتمالا اوای ان ان را از رقابت ها خارج و بخش ترامپی حزب را علیه فاکس نیوز و دیگران تحکیم کند. اما در این بین، یک چیز حتمی است: دونالد ترامپ به این زودی از صفحه تلویزیون ها حذف نخواهد شد.د.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1142

به "دنیای ترامپ بعد از ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیای ترامپ بعد از ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید