رشد بانکداری اسلامی در کانادا

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از پایگاه خبری ونکوور سان، بانکداری اسلامی در کانادا با یک تریلیون دلار دارایی، مورد حمایت دولت محافظه کار این کشور، بانک ها و اتحادیه اعتباری مهم، مراکز تجاری و مسلمانان صاحب نفوذ سراسر کانادا قرار گرفته است.

رشد بانکداری اسلامی در کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

بانکداری اسلامی در کانادا در سال های اخیر رشد چشمگیری را تجربه نموده است. بیش از یک میلیون مسلمان در کانادا زندگی می نمایند.

ولید حجازی، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تورنتو در اینباره گفت: میزان آگاهی از بانکداری اسلامی در کانادا در چند سال گذشته به دشت افزایش یافته است.

وی با اشاره به حمایت سال گذشته دولت کانادا از تشکیل یک کنفرانس بانکداری اسلامی جهانی در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس اضافه نمود: با کوشش های دولت فدرال در این رابطه، جذابیت کانادا برای اقتصادیه اسلامی افزایش خواهد یافت.

حجازی اضافه نمود، بسیاری از مسلمانان ساکن کانادا؛ به دنبال بانک هایی هستند که مطابق با مقررات شریعت اسلامی فعالیت می نمایند. آنها خواهان اخذ وام از بانک هایی هستند که مبنای محاسبه سودشان بر اساس معیارهای غربی نباشد.

به گفته حجازی، صندوق بین المللی پول اخیرا توسعه اقتصادیه اسلامی در کانادا را ناشی از افزایش تعداد مسلمانان ساکن کشورهای غربی، افزایش درآمدهای نفتی کشورهای اسلامی و افرادی دانسته است که به دنبال خدمات اقتصادی اخلاقی و با ریسک پایین می گردند.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت، علاوه بر بانک های کانادایی نظیر سی آی بی سی، که صریحا برای ارانه خدمات بانکداری اسلامی اعلام آمادگی نموده اند، شرکت رهن و خانه سازی کانادا اخیرا اعلام نموده که هیچ مانع قانونی ای وجود ندارد که مانع گسترش بانکداری اسلامی در کانادا گردد.

.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 427

به "رشد بانکداری اسلامی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد بانکداری اسلامی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید