روسیه تجهیزات پزشکی به سوریه ارسال کرد

به گزارش وبلاگ واحدی، وزارت بهداشت سوریه از دریافت تجهیزات و کمک های پزشکی روسیه برای مبارزه با ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

روسیه تجهیزات پزشکی به سوریه ارسال کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه سانا، این وزارتخانه دیروز (جمعه) اظهار داشت که نخستین بخش از کمک های پزشکی روسیه شامل 50 دستگاه تنفس مصنوعی و 10 هزار کیت تشخیص کرونا، هزار لباس ضد ویروس چندبار مصرف و هزار لباس ضد ویروس یک بار مصرف می شود.

به همین دلیل الکساندر یفیموف سفیر روسیه در دمشق در جمع وبلاگ واحدی تاکید کرد که این کمک ها با هدف حمایت از مداوای بیماران و ساختار پزشکی سوریه که تحت تأثیر 9 سال جنگ بوده، ارسال شده است.

وی ادامه داد: اقدامات تحمیلی و غیر قانونی کشورهای غربی، به شکلی ملموس بر توان پزشکی سوریه در مقابله با ویروس کرونا تأثیر گذاشته و با وجود درخواست ها برای رفع تحریم های ناعادلانه، غربی ها این کار را نکردند و روسیه بار دیگر تاکید دارد که این کشورها علیه ملت سوریه هستند و نمی خواهند به آنها کمک کنند.

به همین دلیل احمد خلیفاوی معاون وزیر بهداشت سوریه تا کید کرد که این کمک ها با هدف حمایت از بخش بهداشتی کشورش اجرا شده و اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت سوریه تا به امروز به مهار کرونا کمک کرده، اما کشورهای جهان که دارای نظام بهداشتی بسیار قوی هستند، هنوز قادر به کنترل افزایش موارد جدید نیستند، بنابراین سوریه روی کمک های کشورهای دوست حساب می کند.

قرار است بخش دوم کمک های روسیه در 20 آوریل (2 اردیبهشت) به دست سوریه برسد که 150 دستگاه تنفس مصنوعی را شامل می شود.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از دو میلیون نفر از جمعیت جهان را در 202 کشور مبتلا کرده است.

در سوریه نیز تا به امروز 38 نفر مبتلا به کرونا شده و 2 نفر بر اثر آن فوت کرده و 5 نفر نیز بهبود یافته اند.

ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1109

به "روسیه تجهیزات پزشکی به سوریه ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه تجهیزات پزشکی به سوریه ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید