رونمایی و نقد رمان ولگردهای دارما در فرهنگسرای فناوری اطلاعات

به گزارش وبلاگ واحدی، نخستین نشست نقد کتاب پنجشنبه ها فرهنگسرای فناوری اطلاعات، به رونمایی و نقد رمان ولگردهای دارما اختصاص دارد که پنجشنبه هفته جاری با همکاری نشر روزنه، ناشر این کتاب و با حضور رضا علیزاده، مجتبی گلستانی و احسان نوروزی در این فرهنگسرا برگزار می شود.

رونمایی و نقد رمان ولگردهای دارما در فرهنگسرای فناوری اطلاعات

این کتاب متعلق به دوره بودیستی کرواک و اولین رمانی ا ست که از این نویسنده در ایران منتشر شده است. جک کرواک، شاعر و نویسنده آمریکایی، در کنار ویلیام باروز و آلن گینزبرگ از شاعران و نویسندگان بزرگ نسل بیت است که در سال 1957 با انتشار رمان جاده ای اش در جاده به شهرتی عظیم رسید. نسل بیت، نسلی است که گذشته از دستاورد عظیم ادبی اش، دست کم برای دو دهه تأثیر بسیاری بر فضای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امریکا و اروپا گذاشت.

فرید قدمی، مترجم این رمان پیش از این نیز کتاب هایکوهای آمریکایی از جک کرواک را ترجمه و منتشر کرده است و علاوه بر آن ترجمه های متعددی از شاعران و نویسندگان دیگر نسل بیت را در کارنامه خود دارد که از آن میان می توان به ترجمه شعر بلند زوزه از آلن گینزبرگ به همراه مهرداد فلاح و ترجمه شعر بلند یکی آمریکا را به باد داد از امیری باراکا اشاره کرد.

نشست نقد و بررسی رمان ولگردی های دارما پنج شنبه 21 آذر ساعت 16 در فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تقاطع خیابان های کارگر جنوبی و جمهوری برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 922

به "رونمایی و نقد رمان ولگردهای دارما در فرهنگسرای فناوری اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی و نقد رمان ولگردهای دارما در فرهنگسرای فناوری اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید