ساعت رسمی کار ادارات تغییر کرد

به گزارش وبلاگ واحدی، ایلنا/ سازمان امور اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه ای ساعت کار را از 7:30 تا 14:30 اعلام نمود.

ساعت رسمی کار ادارات تغییر کرد

سازمان امور اداری و استخدامی بخشنامه ای شش بندی درباره تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (فاصله گذاری هوشمند) در سطح کشور و در اجرای بند (4) از مصوبات بیست و یکمین ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا صادر کرد.

در بخشنامه ای که از طرف جمشید انصاری (ئیس سازمان اداری و استخدامی کشور) صادر شده، آمده است: ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها با رعایت تبصره 3 ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت 7:30 تا 14:30 خواهد بود و هر گونه تعییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا معین و ابلاغ خواهد شد.

در این بخشنامه درباره دورکاری عنوان شده است: استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفا در صورت تامین زیرساخت های لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دورکار و رعایت تصویب نامه مورخ 7 تیر 89هیات وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. بدیهی است در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود.

موضوع دیگری که در بخشنامه شش بندی سازمان امور اداری و استخدامی به آن پرداخته شده فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه های محیط های کار است.

در این بخشنامه آمده است: فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه های خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق ها به صورت فردی و گروهی خودداری و ممانعت نمایند و صرفا امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان را در طول روز فراهم نمایند. صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل های عمومی ادارات و اتاق کار کارکنان ممنوع است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1176

به "ساعت رسمی کار ادارات تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت رسمی کار ادارات تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید