ستاد زیست فناوری برای ارتقای حوزه سلامت 6 برنامه ملی دارد

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، 6 برنامه در حوزه سلامت در راستای افزایش ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی توسط معاونت علمی و فناوری تعریف شده است.

ستاد زیست فناوری برای ارتقای حوزه سلامت 6 برنامه ملی دارد

این 6 برنامه قرار است بیش از 6 میلیارد دلار درآمد ناخالص ملی کشور را ارتقا دهد. یعنی اجرای درست و کامل این برنامه ها 13 درصد ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی را محقق می نماید. عددی قابل توجه که می تواند نقشی اثرگذار در رونق مالی کشور داشته باشد.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب این 6 برنامه در کوشش است تا حوزه سلامت کشور را ارتقا دهد. این کار را نیز با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق اجرایی خواهد نمود.

در این برنامه پیش بینی شده که اجرای پروژه فراوری داروها، حد واسط ها و مواد اولیه دارویی بیش از یک هزار میلیون دلار، فراوری واکسن های انسانی عددی حدود 2 هزار و 400 میلیون دلار و فراوری محصولات آرایشی حدود 600 میلیون دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق کند.

همچنین طبق برنامه ریزی های اجرا شده فراوری فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل حدود 130 میلیون دلار، تجهیزات و ملزومات پزشکی بیش از یک هزار میلیون دلار و تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعت دارویی عددی حدود یک هزار و 100 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1811

به "ستاد زیست فناوری برای ارتقای حوزه سلامت 6 برنامه ملی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد زیست فناوری برای ارتقای حوزه سلامت 6 برنامه ملی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید