سندرز در صدر رقابت نامزد های دموکرات نهاده شد

به گزارش وبلاگ واحدی، پس از برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا، برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت با کسب 28 موکل، در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات 2020 نهاده شد.

سندرز در صدر رقابت نامزد های دموکرات نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی، برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت که شب گذشته به یک پیروزی چشمگیر در ایالت نوادای آمریکا دست پیدا نموده بود، اکنون با کسب 28 موکل انتخاباتی در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها قرار گرفته است.

پس از سندرز، پیت بوته جج با کسب 22 موکل انتخاباتی در صندلی دوم است. پیش از برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در نوادا، بوته جج در صدر رقابت های درون حزبی حزب دموکرات قرار داشت.

الیزابت وارن، دیگر نامزد چپگرا با 8 موکل انتخاباتی در صندلی سوم رقابت هاست و امی کلوبوچار، با 7 موکل انتخاباتی در صندلی چهارم است.

در همین حال، جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده همچنان عملکردی ناامیدکننده از خود نشان داده و با کسب 6 موکل انتخاباتی در مکان پنجم قرار گرفته است.

دیگر نامزد های دموکرات به هیچ موکلی دست پیدا ننموده اند. در نهایت، نامزدی که به 1991 موکل انتخاباتی دست پیدا کند می تواند نامزد نهایی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 و رقیب دونالد ترامپ نام گیرد.

برنی سندرز که اکنون در رقابت های درون حزبی حزب دموکرات صدرنشین است در دور قبلی انتخابات آمریکا در سال 2016 نیز آرای مردمی بیشتری نسبت به هیلاری کلینتون کسب نموده بود، اما پایان با رای موکلین غیرمتعهد، این کلینتون بود که به عرصه انتخابات پا گذاشت و از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا بازنده شد.

حدود 10 روز دیگر، دموکرات ها در رقابت موسوم به سه شنبه بزرگ، در ایالت های متعددی رقابت خواهند کرد، رقابتی که می تواند تا حدودی سرنوشت نامزد نهایی حزب دموکرات را تعیین کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 957

به "سندرز در صدر رقابت نامزد های دموکرات نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز در صدر رقابت نامزد های دموکرات نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید