طالبان: با دولت افغانستان مذاکره نخواهیم کرد

به گزارش وبلاگ واحدی، طالبان در بیانیه ای گفت که دولت افغانستان را به رسمیت نشناخته و با آن وارد مذاکره نخواهد شد.

طالبان: با دولت افغانستان مذاکره نخواهیم کرد

به گزارش فارس، در بحبوحه آغاز مذاکرات بین الافغانی در دوحه قطر، طالبان در بیانیه ای اعلام نمود دولت افغانستان را به رسمیت نشناخته و تنها با نمایندگان گروه های مختلف وارد مذاکره خواهد شد.

طالبان تاکید نمود که دولت افغانستان را به رسمیت نشناخته و آن را تنها یک نهاد غربی برای ادامه اشغال افغانستان می داند.

پیش از این چندین مقام ارشد دولت افغانستان گفته بودند که واژه بین الافغانی صحیح نبوده و در واقع مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان خواهد بود.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در این باره گفته بود که این گروه دولت افغانستان را به رسمیت نمی شناسد؛ به گفته وی طالبان پیروز جنگ بوده و برای بازگشت حکومت اسلامی به افغانستان وارد مذاکرات بین الافغانی خواهد شد.

سخنگوی طالبان در ادامه تاکید نموده بود که این گروه با تمام اقشار مردم وارد مذاکره می گردد و قرار نیست تنها با دولت افغانستان مذاکره کند.

در واکنش به بیانیه طالبان دولت افغانستان اعلام نموده که این اظهارات تنها وقت تلف نموده و بهانه ای برای عدم آغاز مذاکرات است و اینکه طالبان باید دولت افغانستان را به عنوان مهمترین بخش مذاکرات بپذیرد.

قرار بود روز یکشنبه مذاکرات صلح افغانستان آغاز گردد، اما روز گذشته بعضی منابع و اعضای تیم مذاکره کننده دولت افغانستان از تعویق و تأخیر در برگزاری این مذاکرات خبر دادند.

در همین ارتباط نیز، غلام فاروق مجروح، عضو گروه مذاکره کننده دولت کابل اعلام نمود که اگرچه زمان آغاز مصاحبه ها با طالبان به صورت دقیق تعیین نیست، اما تیم مذاکره کننده قرار است در همین هفته به قطر سفر کند.

دولت افغانستان با تشکیل لویه جرگه 400 زندانی خطرناک طالبان را برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آزاد نموده، اما تا به امروز زمان آغاز این مصاحبه ها تعیین نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1325

به "طالبان: با دولت افغانستان مذاکره نخواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: با دولت افغانستان مذاکره نخواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید