طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در فارس اجرا می شود

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران/فارس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرایی شدن طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت نیروهای خلاق از بین افراد گروه سنی 12 تا 18 سال برای تحقق کارآفرینی، خبر داد.

طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در فارس اجرا می شود

سهراب مختاری یکشنبه 13 بهمن در جمع وبلاگ واحدی گفت: در نظام آموزشی کشورهای پیشرفته، توجه ویژه ای به آموزش کارآفرینی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار آفرینانه در افراد می شود؛ با چنین آموزش هایی آنها توانسته اند بحران های اقتصادی را به خوبی مدیریت کرده و با ایجاد فرصت های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی برطرف کنند.

به گزارش وبلاگ واحدی، این مقام مسئول با بیان اینکه در ایران برنامه های آموزشی، برای همگان به شکل یکسان تعریف شده و به تفاوت های فردی توجه نشده است، اضافه کرد: اگرچه ممکن است افراد دارای نقاط مشترکی با دیگران باشند، اما هر فرد استعداد و علایق منحصر به فردی دارد که باید متناسب با آنها پرورش یابد.

مختاری با بیان اینکه توجه به این واقعیت سبب رشد خلاقیت، نوآوری و رفتار های کار آفرینانه در افراد می شود، ادامه داد: با توجه به اینکه ویژگی های اصلی کار آفرینان از قبیل ابتکار عمل، ریسک پذیری، استقلال طلبی، خلاقیت،.... اکتسابی و یاد گیرنده محسوب می شود، آموزش کار آفرینی امروزه به یکی از اساسی ترین فعالیت ها در نظام های آموزشی کشور های پیشرفته تبدیل شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به لزوم فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش ها، نسبت به توسعه ویژگی های فردی نیز تاکید و بیان کرد: اساس طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت دانش آموزان ایرانی به عنوان کارآفرینان پیروز در آتیه کشور است.

او گفت: در این طرح پس از ارزیابی توانایی دانش آموزان، با آموزش، تقویت مهارت ها و ویژگی های کارآفرینانه آنان تلاش خواهد شد که افرادی خلاق، نوآور، ریسک پذیر، متعهد و فرصت آفرین پرورش یابد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: این طرح در سطح ملی، استعدادهای کار آفرینی نوجوانان و جوانان را شناسایی و ضمن ارائه بازخورد مناسب به هر فرد منجر به ارتقای فردی می شود.

او یادآور شد: این طرح همچنین به نظام آموزشی کشور در سطح ملی برای طراحی و پیاده سازی برنامه های مناسب برای ارتقای این استعداد ها، کمک خواهد کرد.

مختاری اضافه کرد: طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با همکاری اداره های کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش و توسط کارگزار منتخب با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراحل اجرایی را طی می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بیان کرد که باشگاه کارآفرینان نوجوان استان از 24 بهمن ماه فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 892

به "طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در فارس اجرا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در فارس اجرا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید