ظریف بیان کرد: تقدیر ایران از چین در زمینه تامین واکسن، ضرورت توجه جدی به بی جاشدگان افغان

به گزارش وبلاگ واحدی، در ملاقات امروز دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و یوه شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان، آخرین تحولات و دیدگاه دوکشور همسایه افغانستان مورد مصاحبه و گفتگو نهاده شد.

ظریف بیان کرد: تقدیر ایران از چین در زمینه تامین واکسن، ضرورت توجه جدی به بی جاشدگان افغان

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ظریف در ابتدای این ملاقات با تبریک پنجاهمین سالروز شروع روابط دیپلماتیک دو کشور مراتب تشکر و قدردانی خود و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین واکسن از سوی دولت چین را به طرف چینی بیان کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در مورد تحولات اخیر در افغانستان، حمایت کشورمان از شورای هماهنگی انتقال صلح آمیز قدرت در افغانستان را با هدف جلوگیری از هرگونه تشدید خشونت و وقوع جنگ در شرایط جاری افغانستان مورد تاکید قرار داد.

ظریف موضوع بی جا شدگان در تحولات اخیر افغانستان و هجوم آن ها به سوی کشور های همسایه را یکی از مهمترین و ضروری ترین موضوعات برگرفته از تحولات افغانستان دانست که خصوصا با توجه به شرایط سخت همه گیری کرونا نیازمند توجه جدی می باشد.

یو شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان هم در این ملاقات با تبریک پنجاهمین سالروز شروع روابط سیاسی دو کشور همکاری های راهبردی دو کشور در حوزه های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و دیدگاه کشورش در مورد تحولات افغانستان را تشریح و ضرورت همکاری کشور های منطقه خصوصا همسایگان افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1899

به "ظریف بیان کرد: تقدیر ایران از چین در زمینه تامین واکسن، ضرورت توجه جدی به بی جاشدگان افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف بیان کرد: تقدیر ایران از چین در زمینه تامین واکسن، ضرورت توجه جدی به بی جاشدگان افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید