فیس بوک و توییتر ویدئو های رئیس جمهور برزیل را به دلیل نشر اطلاعات غلط درباره کرونا حذف کردند

به گزارش وبلاگ واحدی، فیس بوک و توییتر فیلم هایی از ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل را که در حال انتشار اطلاعات غلط درباره کرونا بود، حذف کردند. در یکی از این فیلم ها وی تأیید کرد که داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین به عنوان یک درمان COVID-19 قطعی عمل می نماید.

فیس بوک و توییتر ویدئو های رئیس جمهور برزیل را به دلیل نشر اطلاعات غلط درباره کرونا حذف کردند

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شبکه های اجتماعی تا به امروز تمایلی به واکنش درمورد اطلاعات غلط از سوی سیاستمداران نداشته اند و حتی دروغ را به عنوان گفتار آزاد یا سیاسی طبقه بندی می کردند. اما اکنون هیدروکسی کلروکین مورد بحث است. این دارو اخیرا مورد آنالیز قرار گرفته است تا پژوهشگران ببینند که آیا می توان از آن برای درمان COVID-19 استفاده کرد یا خیر با این حال هنوز کارایی این دارو رسما تایید نشده است.

مدتی پیش دونالد رامپ رئیس جمهور ایالات متحده از این دارو تمجید کرد و از سازمان غذا و داروی این کشور خواست که دسترسی سریع به این دارو را تسهیل نمایند. اخیرا فیس بوک و توییتر نسبت به ویدئویی از رئیس جمهور برزیل واکنش جدی نشان داده اند. در این فیلم ها که از دو پلتفرم مذکور حذف شده است، بولسونارو را می بینیم که در خیابان ها قدم می زند و ضمن مصاحبه با یک فروشنده در خیابان می گوید یک داروی ضد ویروسی به نام هیدروکسی کلروکین می تواند درمانگر COVID-19 باشد.

بولسونارو در ویدئو می گوید: این دارو (هیدروکسی کلروکین) این جاست و به خوبی کار می نماید. پیش از این نیز رئیس جمهور برزیل به طور مداوم تهدید کرونا را نادیده گرفته و به ملت گفته است که این بیماری فقط یک آنفولانزای کوچک است. وی از زمان شیوع کرونا به طور مداوم در انظار عمومی ظاهر می گردد. جواب آزمایش معاون ارتباطات بولسونارو در اوایل ماه مارس برای کرونا مثبت شد، ولی رئیس جمهور ادعا کرد که علی رغم نزدیکی آن ها، آزمایش ویروس کرونا برای وی منفی است.

هیدروکسی کلروکین یک داروی ضد مالاریا است. سخنگوی فیس بوک گفت: ما محتوا های مخالف استاندارد ها را از فیس بوک و اینستاگرام حذف می کنیم. بسیاری از این اطلاعات نادرست به شما منجر به آسیب جسمی گردد. این یک اقدام اساسی برای شرکت های شبکه های اجتماعی است که تا کنون تمایلی به حذف پست های سیاستمداران نداشتند. توییتر نیز بولسونارو را ملزم نموده است که این ویدئو را حذف کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 920

به "فیس بوک و توییتر ویدئو های رئیس جمهور برزیل را به دلیل نشر اطلاعات غلط درباره کرونا حذف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک و توییتر ویدئو های رئیس جمهور برزیل را به دلیل نشر اطلاعات غلط درباره کرونا حذف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید