لغو تحریم ها مسائل انتقال پول بین ایران و عمان را حل نکرد

به گزارش وبلاگ واحدی، یک مقام اتاق بازرگانی و صنایع عمان اعلام نمود با وجود لغو تحریم های غرب علیه ایران، مسائل در زمینه انتقال پول همچنان وجود دارد.

لغو تحریم ها مسائل انتقال پول بین ایران و عمان را حل نکرد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از پایگاه خبری مسقط دیلی، تجار ایرانی و عمانی معتقدند سرمایه گذاری ها بین دو کشور تنها به وسیله ارتقاء خطوط کشتیرانی امکان پذیر خواهد بود.

یک گروه 20 نفره از مقامات و تجار شعبه باطنه جنوبی اتاق بازرگانی و صنایع عمان اخیرا به استان اصفهان سفر نموده اند. این سومین سفر هیئتی از اتاق بازرگانی و صنایع عمان به ایران به شمار می رود.

در این سفر هیئت عمانی خواهان افزایش خطوط کشتیرانی از موسندام به بندرعباس شدند.انگ حمود السعدی، رئیس هیئت مدیره شعبه باطنه جنوبی اتاق بازرگانی و صنایع عمان، نبود کشتیرانی سازمان یافته و هزینه بالا را از چالش های سرمایه گذاری برشمرد.

ماه گذشته، شرکت ملی حمل بار عمان یک سرویس کشتیرانی از خساب در موسندام به جزیره قشم ایران راه اندازی کرد. در ماه فوریه، یک خط کشتیرانی توسط شرکت ایرانی خدری دنیا دریا از بندر سوهار عمان به بندر شهید رجایی راه اندازی شد.

انگ السعدی گفت با وجود لغو تحریم های غرب علیه ایران، مسائل در زمینه انتقال پول همچنان وجود دارد.

تجار عمانی ابراز امیدواری کردند که سرمایه گذاری های دوجانبه و صدور محصولات ایرانی به عمان افزایش یابد.

انگ السعدی همچنین از شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در عمان دعوت کرد. مقامات دو کشور در دیدارهای خود فرصت های مشترک در زمینه های سیمان، لوله و سرامیک سازی را مورد آنالیز قرار دادند.

در این سفر، هیئت عمانی از کارخانجات فولاد، سرامیک و خودروسازی ایران بازدید کرد. این هیئت همچنین از یک مرکز سرمایه گذاری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان بازدید کرد.

خلفان البحری، مدیر شعبه باطنه جنوبی گفت، بهبود وضعیت سیاسی بین ایران و قدرت های دنیای فرصتی برای ماست. ایران بازاری بزرگ است و ما انتظار داریم مبادلات تجاری بین دو کشور ارتقا پیدا کند.

145

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 549

به "لغو تحریم ها مسائل انتقال پول بین ایران و عمان را حل نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تحریم ها مسائل انتقال پول بین ایران و عمان را حل نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید