مسمومیت منتقد پوتین و هشدار مرکل

به گزارش وبلاگ واحدی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از روسیه خواسته درباره حمله شیمیایی به آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه به طور کامل و دقیق تحقیق کند.

مسمومیت منتقد پوتین و هشدار مرکل

به گزارش بی بی سی، در همین حال، پزشکان بیمارستانی که در آلمان ناوالنی را معاینه کرده اند می گویند او مسموم شده است.

همزمان با بیانیه پزشکان آلمانی درباره نوع مسمومیت آلکسی ناوالنی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته تحقیقات شفافی در این باره باید صورت گیرد و کسی که مسئول این عمل بوده است، باید شناسایی و معرفی شود.

بیانیه پزشکان بیمارستان چارته در برلین می گوید آزمایشات تایید می کند نوعی سم عملکرد عادی مغز و سیستم عصبی آقای ناوالنی را مخدوش کرده است.

در گزارش بیمارستان آمده صدمات درازمدت قابل بهبودی نیست اما در حال حاضر خطر مرگ آقای ناوالنی را تهدید نمی کند.

او در اتاقی که نگهبان از آن محافظت می کند در بیهوشی به سر می برد.

ناوالنی از منتقدان سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و کرملین را به فساد گسترده متهم می کند.

او چهار روز پیش در جریان پروازی به مسکو در هواپیما به زمین افتاد و هواپیما مجبور شد در شهر امسک فرود اضطراری داشته باشد و پس از آن ناوالنی را فورا به بیمارستان منتقل کردند.

فعالان در آلمان برای درمان او در برلین هواپیمایی به شهر محل بستری شدنش فرستاده اند.

ویدئویی که از لحظه آغاز درد شدید او تهیه شده آلکسی ناوالنی را نشان می دهد که در پروازی از سیبری به مسکو از درد به خود می پیچد.

بیانیه پزشکان بیمارستان چارته در برلین در حالی روز دوشنبه، 24 اوت، منتشر شد که تیم پزشکان روسی که ناوالنی را تحت معالجه گرفته بودند تاکید داشتند که ردی از سم در داخل بدن او نیافته اند و به عقیده آنها پایین آمدن سطح شکر خون ناوالنی علتی ناراحتی شدید او بوده است.

با وجود آن مقام های بهداشتی دولت روسیه کمی بعد تایید کردند که روی پوست و موی این منتقد جدی ولادیمیر پوتین، رد مواد شیمیایی صنعتی پیدا شده است.

پزشکان آلمانی چه می گویند؟

در بیانیه روز دوشنبه، 24 اوت، پزشکان بیمارستان چارته برلین، پایتخت آلمان، آمده این که دقیقا چه ماده ای بوده هنوز معلوم نیست و آنالیز دقیق و عمیق آغاز شده. اما از اثرات سمی کولین استراز در امحاء و احشای بیمار توسط چند آزمایشگاه مستقل تایید شده است.

پزشکان این بیمارستان همچنین تاکید کرده اند که تاثیرات بالینی این واقعه هنوز معلوم نیست. آنها هشدار داده اند که ممکن است این مسمومیت روی سیستم عصبی آلکسی ناوالنی اثرات جدی و بلکه دراز مدت داشته باشد.

ناوالنی همچنان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان چارته برلین قرار گرفته است و کمای مصنوعی قرار گرفته است.

پزشکان از پادزهر آتروپین برای ناوالنی استفاده کرده اند. این همان پادزهری است که در سال 2018 و پس از مسموم شدن سرپئی اسکریپال، مامور سابق سرویس اطلاعاتی روسیه، کا.گ.ب و دخترش در شهر سالزبری بریتانیا، مورد استفاده قرار گرفت تا جان آنها را از مسمومیت با سم نواچوک نجات دهد.

مواد مهارکننده کولین استراز ترکیبات شیمیایی هستند که بر درمان چند بیماری از جمله آلزایمر کاربرد دارد اما از آن در تهیه گاز اعصاب و سموم دفع آفات هم استفاده می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1326

به "مسمومیت منتقد پوتین و هشدار مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت منتقد پوتین و هشدار مرکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید