مسکو: تغییرات دولت روسیه بر سیاست خارجی تأثیری نخواهد داشت

به گزارش وبلاگ واحدی، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، تغییر نخست وزیر و کابینه، به تغییر در سیاست خارجی این کشور نمی انجامد.

مسکو: تغییرات دولت روسیه بر سیاست خارجی تأثیری نخواهد داشت

به گزارش گروه بین المللی وبلاگ واحدی، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، تغییر نخست وزیر و کابینه دولت روسیه بر سیاست خارجی این کشور تأثیری نخواهد داشت.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ریابکوف روز آدینه گفت: سیاست خارجی روسیه بر تقویت صندلی کشور در دنیا مبتنی است و در راستای منافع توسعه پیشروی ما بوده و منافع و کامیابی شهروندان را تضمین می نماید و این سیاست ها ادامه خواهند داشت. من در این شکی ندارم.

وی اضافه کرد: در فدراسیون روسیه سیاست خارجی توسط رئیس جمهور مشخص می گردد و چیزی به آن اضافه کرده نمی گردد.

روز چهارشنبه، دیمیتری مدودوف نخست وزیر و اعضای کابینه او استعفای خود را اعلام کردند. در پی این استعفا میخائیل میشوستین رئیس خدمات مالیاتی فدرال روسیه به عنوان جایگزین مطرح شد و توانست با کسب اکثریت آرای مجلس این مقام را تصاحب کند.

ریابکوف همچنین درخصوص نشست روز یکشنبه در برلین با محور صلح در لیبی گفت: اگر تمامی طرف ها اراده سیاسی آن را داشته باشند، فکر می کنم رسیدن به توافقاتی که در مسکو تنظیم شد میسر باشد اما کوشش و انعطاف بیشتری مورد احتیاج است.

هم اکنون لیبی تحت اداره دو قدرت است. مجلس طُبرُق در شرق لیبی که تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و خلیفه حفتر فرماندهی آنان را بر عهده دارد. در سوی دیگر لیبی دولت وفاق ملی در طرابلس (پایتخت) در غرب این کشور واقع شده که تحت حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا است و سازمان ملل آن را به رسمیت می شناسد.

حفتر روز سه شنبه از مذاکرات صلحی که در مسکو در حال اجرا بود، بدون امضای توافق آتش بس خارج شد. ترکیه در واکنش به این اقدام گفت درسی به او خواهد داد که مستحق آن باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 842

به "مسکو: تغییرات دولت روسیه بر سیاست خارجی تأثیری نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تغییرات دولت روسیه بر سیاست خارجی تأثیری نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید