مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز مالی کشتند

به گزارش وبلاگ واحدی، یک مقام نظامی مالی امروز گفت مهاجمان مسلح 14 نفر از اهالی یک روستا در مرکز مالی را کشتند.

مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز مالی کشتند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام نظامی در کشور مالی در غرب آفریقا روز جمعه گفت مهاجمان مسلح 14 نفر از جمله یک کودک را در مرکز مالی کشتند.

این مقام نظامی ارشد مالی به خبرگزاری آلمان گفت: مهاجمان مسلح چهارشنبه شب به روستای سیندا در منطقه موبتی حمله کردند و جمعی از اهالی روستا را در حالی که اسلحه های شکاری هم با خود داشتند به قتل رسانده و چارپایان آنها را به سرقت بردند.

این مقام نظامی مالی گفت: تا به امروز هنوز دلیل این حمله مشخص نشده و هیچ واکنش رسمی از سوی دولت مالی به این اتفاق اعلام نشده است.

مرکز و شمال مالی از زمان بعد از کودتای نظامی سال 2012 این کشور شاهد اقدامات خشونت بار و و حملات منظم گروه های شورشی و جدایی طلب و به دنبال آن گروه های وابسته به القاعده بوده است.

به رغم عملیات نظامی فرانسه و آفریقا در کنار ارتش مالی برای بیرون راندن ترویست ها و شورشیان از مرکز و شمالی مالی و تسلط مجدد نیروهای دولتی بر این مناطق اما فعالیت آنها در برخی نقاط همچنان ادامه دارد و توافقنامه های صلح مختلفی هم که پیش تر با آنها امضا شده به جایی نرسیده است.

گروه های وابسته به داعش و القاعده از پایگاه خود در مالی به منطقه ساحل آفریقا حمله می کنند که این امر منجر به بی ثباتی در بخش هایی از نیجر و بورکینافاسو شده است.

حمله تروریستی دهم آبان ماه گذشته به یک پایگاه نظامی در شمال مالی هم با کشته شدن 53 نظامی و یک غیرنظامی همراه بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 843

به "مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز مالی کشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجمان مسلح 14 نفر را در مرکز مالی کشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید