مهلت ثبت نام شرکت های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه کارویا تمدید شد

به گزارش وبلاگ واحدی، فراخوان مستند مسابقه تلویزیونی کارویا با هدف تامین اقتصادی جمعی طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان با توجه به استقبال و بنا به درخواست شرکت های متقاضی، تا تاریخ 18 اردیبهشت 1400 تمدید شد.

مهلت ثبت نام شرکت های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه کارویا تمدید شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، در این مسابقه که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ساخته شده و تابستان سال جاری از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد، بیش از 120 شرکت دانش بنیان و فناور به رقابت می پردازند تا طرح های سرمایه پذیر برتر آن ها وارد فرآیند تامین اقتصادی جمعی گردد.

بنابراین فعالان اکوسیستم نوآوری کشور اگر برای توسعه یکی از محصولات دانش بنیان یا فناورانه خود نیازمند جذب حداکثر 4 میلیارد تومان سرمایه جسورانه به وسیله تامین اقتصادی جمعی است، می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.

تامین اقتصادی جمعی یکی از ابزارهای مهم تامین اقتصادی نوآوری، به ویژه برای طرح های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در قالب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می توانند به وسیله سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین اقتصادی طرح ها مشارکت نموده و در سود و زیان آن ها شریک شوند.

این روش تامین اقتصادی، به ویژه از آن جهت حائز اهمیت است که منابع تازه ای، فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود، و با ماهیت بخش خصوصی به زیست بوم دانش بنیان تزریق می نماید.

صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به منظور تسهیل و تقویت تامین اقتصادی جمعی در طرح های دانش بنیان با رویکرد غیرمستقیم، بازگشت 80 درصد اصل سرمایه گذاری اجرا شده به وسیله سرمایه گذاران حقیقی را تضمین می نماید. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی علاقمند به مشارکت در تامین اقتصادی جمعی، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی روبرو نشده و می توانند 80 درصد اصل سرمایه خود را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.

مهلت ثبت نام در مستند مسابقه کارویا که توسط استودیو نوبین ساخته می گردد، تا تاریخ 18 اردیبهشت 1400 خواهد بود و علاقمندان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.karoya.tv و تکمیل کاربرگ، در این مسابقه شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1769

به "مهلت ثبت نام شرکت های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه کارویا تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام شرکت های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه کارویا تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید