میراسماعیلی: در صورت عدم کسب مدال باز هم از تیم حمایت می کردم، محجوب فوق تصور ما ظاهر شد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: نایب رئیس فدراسیون جودو گفت: حتی اگر در رقابت های قهرمانی آسیا مدالی هم کسب نمی کردیم از ملی پوشان جوان تیم اعزامی به تایلند حمایت می کردم.

میراسماعیلی: در صورت عدم کسب مدال باز هم از تیم حمایت می کردم، محجوب فوق تصور ما ظاهر شد

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ واحدی ضمن حمایت از عملکرد تیم ملی در پیکارهای قهرمانی آسیا گفت: دلیل بردن ملی پوشان جوان ایران به تایلند کسب تجربه بود، حتی اگر آنان مدالی هم در قهرمانی آسیا به دست نمی آوردند باز هم از این تیم حمایت می کردم چون معتقدم با میدان دادن این نفرات است که می توانیم حضوری متفاوت در المپیک برزیل داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته پیش از مسابقات هم اعلام نموده بودم که رقابت های قهرمانی آسیایی که بعد از المپیک برگزار می گردد، سبک و سیاق خاص خودش را دارد. معمولا تیم ها با چهره ای متفاوت در این پیکارهای حاضر می شوند تا شیرازه تیمشان برای المپیک بعدی شکل بگیرد. در این دوره از مسابقات ژاپن و کره مثل همواره با تیمی خوب به میدان آمده بودند و تیم هایی مثل ازبکستان و قزاقستان نیز با ترکیبی جوان به تایلند سفر کردند. بعضی تیم ها مثل مغولستان هم با چهره های سرشناسشان خود در این مسابقات حضور یافتند که همین مسئله کار را برای تمامی تیم های شرکت کنندگان سخت نموده بود.

مدیر فنی تیم های ملی جودو در خصوص عملکرد جودوکاران سبک وزن نیز اظهار داشت: با توجه به پتانسیل ملی پوشان 60 و 66 کیلوگرم و آمادگی آنها در تمرینات آماده سازی انتظار بیشتری از آنها داشتم اما با این حال متاسفانه عملکرد خوبی از نشان ندادند، فکر می کنم این 2 وزن نیازمند بازنگری اساسی باشد.

میراسماعیلی در خصوص اوزان 73،81 و منهای 90 کیلوگرم نیز توضیح داد: در وزن منهای 73 کیلوگرم سعید مولایی با 21 سال سن و در حالی که اولین حضورش را تجربه می کرد تا مرحله قبل از فینال بالا رفت و در دیداری مهم به قهرمان مغولستان و دارنده مدال برنز المپیک، در امتیاز طلایی باخت. به عقیده من عملکرد مولایی فوق العاده بود. در وزن منهای 81 کیلوگرم امیر قاسمی نژاد با توجه به تجربه بالایی که داشت آنطور که توقع داشتیم مبارزه کرد و به مدال برنز رسید. کوشش او و نحوه مبارزه اش قابل تقدیر است و مدال برنز او در تایلند برای من رنگ و بوی طلا را می دهد.

وی ادامه داد: در وزن منهای 90 کیلوگرم هم عملکرد محمد زمانی را قابل تقدیر می دانیم، البته انتظار بیشتری از او داشتیم چون او تجربه حضور در چندین مسابقه بین المللی را در کارنامه خود دارد. جمالی نتوانسته خودش را با قوانین جدید وفق بدهد و فکر می کنم باید در این مورد کوشش بیشتری کند.

قهرمان 2 دوره رقابت های جهانی در خصوص اوزان سنگین هم گفت: جواد محجوب در وزن منهای 100 کیلوگرم فوق تصور ما ظاهر شد و در مسابقات انفرادی و تیمی عملکرد بسیار خوبی داشت؛ او در عین جوانی، باتجربه مبارزه کرد و این موضوع نوید فردایی درخشان را برای او می دهد. خداوند قدرت بدنی خوبی به او داده و باید قدر این نعمت را بداند. جعفر پهلوانی هم در وزن به اضافه 100 کیلوگرم با 18 سال سن در مقابل حریفانش خوب ظاهر شد و حتی در رقابت با حریف قدرتمند مغولی اش با اخطار بازی را واگذار کرد. در این وزن به دنبال کسب تجربه بودیم و فکر می کنم به دستاوردهی خوبی هم رسیده ایم.

نایب رئیس فدراسیون جودو در خصوص نحوه داوری رقابت های قهرمانی آسیا نیز ابراز داشت: داوری ها خالی از اشتباه نبود و فکر نمی کنم کسی بتواند بگوید در یکی از مبارزات قاسمی نژاد چه اتفاقی افتاد. به هر حال این موضوع نیز جزیی از مسابقات است و باید با آن کنار بیاییم.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 467

به "میراسماعیلی: در صورت عدم کسب مدال باز هم از تیم حمایت می کردم، محجوب فوق تصور ما ظاهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراسماعیلی: در صورت عدم کسب مدال باز هم از تیم حمایت می کردم، محجوب فوق تصور ما ظاهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید