نامه رییس خانه معدن ایران به قالیباف درباره تضمین سرمایه گذاری در معادن خبرنگاران

به گزارش وبلاگ واحدی، رییس خانه معدن ایران در نامه ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبه کمیسیون صنایع و معادن در ارتباط با طرح اصلاح موادی از قانون معادن، تاکید نمود: تصویب این طرح در تضاد آشکار با امنیت سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی است.

نامه رییس خانه معدن ایران به قالیباف درباره تضمین سرمایه گذاری در معادن خبرنگاران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا بهرامن در نامه خود اعلام کرد: تبصره های 4 و 5 طرح یاد شده در صورت تصویب، پیامد رکود عمیق و توقف توسعه از جمله اکتشاف تکمیلی و در نهایت خروج سرمایه از بخش معدن را درپی خواهد داشت.

وی در این نامه یادآور شده است: تصویب این طرح (به ویژه با تبصره های مربوطه) حقوق کسب شده و زحمات چندین ساله بهره برداران معادن که همیشه در شرایط سخت مالی از سربازان خط مقدم در عرصه فراوری، توسعه و اشتغال بوده اند، تضییع خواهد شد و در نهایت مسائل حقوقی و قضایی متعددی را در این زمینه به وجود خواهد آورد.

رییس خانه معدن ایران در این نامه از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست نموده تا به طور ویژه طرح (تبصره های مربوطه) مورد رسیدگی قرار گرفته و اقدام های مربوطه برای انجام اصلاحات لازم با رعایت حقوق قانونی دارندگان مجوز و حفظ و صیانت از سرمایه گذاری اجرا شده در بخش معدن وصنایع معدنی انجام گردد.

وی افزوده است: در شرایط حساس کنونی که بخش فراوری و اقتصاد کشور متاثر از رکود و مسائل زیادی است، انتظار می رود شاهد رشد و اعتلای بخش معدن و صنایع معدنی و تحقق جهش فراوری باشیم.

رییس خانه معدن در نامه خود تصویر نامه های انجمن سنگ ایران، کمیته فلزات رنگین و فرآوری خانه معدن، اعتراض 31 نمایندگی خانه معدن ایران در سراسر کشور و شماری دیگر از فعالان بخش معدن و صنایع معدنی به مصوبه یاد شده را ضمیمه نموده است.

لازم به ذکر است براساس تبصره 4، پروانه معدنی همه بهره برداران فقط به میزان ذخایر ذکر شده در پروانه اکتشاف معتبر است و به همان میزان اجازه دارند از ذخایر معادن مربوطه برداشت نمایند. اگر ذخایر هر معدنی افزایش یابد ذخایر افزایش یافته متعلق به دولت است که طبق این قانون به وسیله مزایده به متقاضیان صاحب صلاحیت واگذار می گردد.

حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نهم دی ماه از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون معادن در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.

وی گفت: آنالیز طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور در دستورکار این کمیسیون بود که توسط کمیته معادن کمیسیون به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت های بخش معدن، مشخص تکلیف معادن ثبت شده و دارای پروانه، اما غیر فعال و موارد دیگر طراحی و ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1658

به "نامه رییس خانه معدن ایران به قالیباف درباره تضمین سرمایه گذاری در معادن خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه رییس خانه معدن ایران به قالیباف درباره تضمین سرمایه گذاری در معادن خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید