نخست وزیر ایتالیا خواهان رای اعتماد مجلس به دولت شد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا از نمایندگان مجلس خواست تا برای جلوگیری از تشدید بحران سیاسی این کشور به دولت رای اعتماد دهند.

نخست وزیر ایتالیا خواهان رای اعتماد مجلس به دولت شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی به نقل از رویترز؛ انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا که به تازگی از سفر نیویورک و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به این کشور بازگشته دولت خود را در آستانه فروپاشی می بیند.

تهدید نمایندگان عضو حزب سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا به استعفای دسته جمعی موجب بی ثباتی شدید دولت شده است. نمایندگان عضو حزب برلوسکونی تهدید نموده اند که در صورت اخراج وی از سنا همگی به صورت دسته جمعی استعفا خواهند داد.

دولت ائتلافی ایتالیا همچنین بر سر بودجه سال آینده این کشور نیز اختلافات زیادی دارد و حزب برلوسکونی خواهان کاهش مالیات ها شده است. ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو به شمار می رود که با بحران بدهی و کسری بودجه روبرو است و کمیسیون اروپا از این کشور خواسته است تا میزان بدهی و کسری بودجه خود را کاهش دهد.

دولت ایتالیا نیز مجبور است با اجرای سیاست های ریاضتی مالیات ها را افزایش و هزینه های بودجه را کاهش دهد. بی ثباتی سیاسی ایتالیا تاثیر منفی زیادی نیز بر وضعیت مالی این کشور داشته و موجب افزایش مجدد نرخ بهره استقراض شده است.

دادگاه عالی ایتالیا برلوسکونی را به جرم کلاهبرداری مالیاتی به 4 سال زندان محکوم نموده است. نشست کمیته ویژه سنای ایتالیا برای تصمیم گیری در مورد آینده سیاسی برلوسکونی قرار است 4 اکتبر برگزار گردد.

نخست وزیر ایتالیا با انتشار بیانیه ای تاکید نمود، با استعفای دسته جمعی نمایندگان مجلس، کارایی دولت زیر سئوال خواهد رفت. وزیر اقتصاد ایتالیا نیز تهدید نموده است که در صورت عدم پایبندی این کشور به اجرای تعهدات خود برای کاهش کسری بودجه و بدهی از این سمت کناره گیری خواهد کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 337

به "نخست وزیر ایتالیا خواهان رای اعتماد مجلس به دولت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ایتالیا خواهان رای اعتماد مجلس به دولت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید