نصب دستگاه های شتاب نگار آنلاین زلزله در گیلان

به گزارش وبلاگ واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: به زودی 13دستگاه شتاب نگار آنلاین زلزله در بعضی شهرهای استان نصب می گردد.

نصب دستگاه های شتاب نگار آنلاین زلزله در گیلان

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی گیلان، ماکان پدرام با اعلام این خبرگفت: این دستگاه ها در شهرهای رشت، لاهیجان، تالش، آستارا، رودبار، رضوانشهر، حویق، ماسوله، چابکسر، دیلمان، خشک بیجار، جیرنده و زیاز نصب و راه اندازی خواهد شد.

  • شتاب نگار زلزله در آستارا نصب و راه اندازی شد

این درحالیست که پیش از این نیز 17 دستگاه آنالوگ شتاب نگار در مناطق مختلف استان نصب بوده که در مجموع وسعتی بیش از سطح استان را پوشش می دهند.

وی اضافه کرد: نصب این دستگاه درهفته گذشته در شهرهای رشت، لاهیجان، رودبار، جیرنده، خشکبیجار، چابکسر به عنوان اولین شهرهای استان انجام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه شعاع عملکرد این دستگاه تا چند صد کیلومتر است، گفت: دستگاه شتاب نگار زلزله چند ثانیه قبل از وقوع زلزله اطلاعاتی را به اداراتی همچون شرکت گاز و برق ارسال می نماید، تا نسبت به قطعی انشعابات اقدام و از بروز حادثه و کاهش خسارات زلزله و یاری نماید.

همچنین این دستگاه پس از وقوع زلزله با ارائه میزان شتاب به استفاده از نقشه های لرزش (Shake Map) به مدیریت بحران در مناطق مختلف یاری خواهد نمود.

پدرام با بیان اینکه ماهیت این دستگاه ها سنجش ابعاد حوادث زلزله و خسارات ناشی از آن است، اضافه کرد: سرعت در انتقال اطلاعات مربوط به شتاب زلزله به مراکز مدیریت بحران زمینه افزایش سرعت عمل مسئولان مدیریت بحران و گسیل نیروهای امدادی را به مناطق زلزله واقع شده در استان را فراهم می نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اضافه کرد: از مجموع یک هزار و 220 ایستگاه شتاب نگاری کشوری، استان گیلان با نصب 13 ایستگاه آنلاین و 17 دستگاه شتاب نگار آفلاین 30 ایستگاه را در اختیار دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 733

به "نصب دستگاه های شتاب نگار آنلاین زلزله در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دستگاه های شتاب نگار آنلاین زلزله در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید