نماینده مجلس: طرح شفافیت آرای نمایندگان را به صحن باز می گردانیم

به گزارش وبلاگ واحدی، یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باید کوشش کنیم رأی گیری در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان به شکل علنی صورت گیرد.

نماینده مجلس: طرح شفافیت آرای نمایندگان را به صحن باز می گردانیم

به گزارش ایلنا، زهره سادات لاجوردی درباره اینکه سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی عنوان نموده است شاید طرح شفافیت آرای نمایندگان از دستور کار مجلس خارج گردد، گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان جزو اولین طرح هایی بود که بعد از تشکیل مجلس یازدهم ارائه شد. ضروری است یادآوری گردد تعدادی از نمایندگان قبل از اینکه به مجلس راه پیدا نمایند، در شعار ها و تبلیغات خودشان گفته بودند که از شفافیت حمایت خواهند کرد و بعد از ورود به مجلس و در حال حاضر تعداد قابل توجی از نمایندگان خواهان شفافیت آرا هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صحبتی که سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس عنوان نموده این است که اگر دوباره طرح در دستور کار قرار نگیرد، حذف خواهد شد؛ اما ما نمایندگان خواهان شفافیت آرا کوشش و سعی مان بر این است که حتما این طرح در دستور کار قرار گیرد و این طور نباشد که به فراموشی سپرده گردد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه گفته می گردد نمایندگان مخالف شفافیت آرا از واکنش ها در حوزه انتخابیه نسبت به آرایی که می دهند و همچین تاثیر این آرا بر تائید صلاحیت هایشان سخن می گویند، گفت: ما در مساله شفافیت آرا این عقیده را داریم که نماینده به هر چیزی که رای می دهد حتما یک دلیلی دارد.

وی ادامه داد: نماینده ای به موضوعی رای مخالف یا موافق را می دهد حتما دلایل خودش را دارد؛ دلیل را هم در حوزه انتخابیه از وی سوال نمایند قطعا باید بیان کند به چه دلیلی چنین نظری داشته است اگر منطبق با منطق باشد، حتما مردم حوزه انتخابیه از او رأیی را که داده است، خواهند پذیرفت.

وی تاکید نمود: باید فرهنگ سازی گردد تا منافع ملی برای مردم مهم تر از حوزه انتخابیه باشد هرچند در بسیاری از اوقات منافع ملی با حوزه انتخابیه منافاتی ندارد.

لاجوردی تاکید نمود: ما باید کوشش کنیم رأی گیری در خصوص طرح شفافیت به شکل علنی صورت گیرد و تعیین گردد چه نمایندگانی موافق شفافیت آرا هستند و رأی شان در این مورد باید علنی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2202

به "نماینده مجلس: طرح شفافیت آرای نمایندگان را به صحن باز می گردانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: طرح شفافیت آرای نمایندگان را به صحن باز می گردانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید