نگرانی شدید کاخ سفید از بی توجهی چین به تحریم های نفتی ایران

به گزارش وبلاگ واحدی، چند مقام آمریکایی مدعی شدند که نفتکش های چینی در روز های گذشته با خاموش کردن فرستنده های خود نفت خام ایران را جابجا نموده اند.

نگرانی شدید کاخ سفید از بی توجهی چین به تحریم های نفتی ایران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کاخ سفید کماکان به شرکت های کشتیرانی چینی در زمینه تداوم حمل نفت ایران و دور زدن تحریم های ایالات متحده علیه تهران هشدار می دهد.

به نوشته خبرگزاری رویترز کاخ سفید مدعی است که نفتکش های چینی برای حمل نفت ایران و دور زدن تحریم های آمریکا، فرستنده های خود را خاموش می نمایند. یک مقام ارشد دولت آمریکا که مایل به افشای نام خود نبود در این زمینه گفت: بار ها به شرکت های کشتی رانی پیغام داده ایم که بهتر است این کار را نکنید، ارزشش را ندارد. این کار فوق العاده خطرناک و رفتاری غیرمسئولانه است.

بر اساس این گزارش، با وجود اعمال تحریم های مجدد آمریکا علیه ایران، چین بزرگترین مشتری نفتی ایران باقی مانده است. دولت آمریکا تحریم های علیه ایران را در ماه های گذشته برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران افزایش داد. این کشور در 25 سپتامبر (چهارشنبه سوم مهر) نیز پنج فرد و دو شرکت کشتیرانی چینی را با ادعای نقض تحریم های نفتی ایران تحریم کرد.

این در حالی است که وزیر خارجه چین اخیرا در دیدار با همتای ایرانی خود در پکن، بر اهمیت روابط سطح بالای دو جانبه کشورش و ایران تاکید نمود و گفت: پکن شریک راهبردی تهران است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته رویترز، آمریکا چندی بعد به نقل از یک شرکت ردیابی کشتی ها به نام رفینتیو ایکان مدعی شد که 14 فروند از نفتکش های شرکت چینی دالیان (حدود یک سوم ناوگان این شرکت) از 30 سپتامبر تا 7 اکتبر (دوشنبه 8 مهر تا دوشنبه 15 مهر) ارسال اطلاعات معین مکان خود به وسیله سامانه ای آی اس را متوقف نموده اند.

این در حالی است که شرکت چینی مذکور با رد ادعای مقام های آمریکا اعلام نمود هیچکدام از کشتی هایش دستگاه های ارسال اطلاعات معین مکان خود را خاموش ننموده بودند.

یک مقام ارشد دیگر دولت آمریکا در این خصوص گفته است: ما به معنای به واقعی کلمه در این مرحله کشتی به کشتی را دنبال می کنیم، زیرا هر کشتی [برای اقتصاد ایران]فوق العاده مهم است.

یکی دیگر از مقام های دولت آمریکا نیز گفته است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان به دنبال دیدار با همتای ایرانی خود است.

این در حالی است دولت آمریکا آدینه گذشته در اقدامی تنش زا از اعزام 3 هزار نظامی دیگر و حجم بیشتری از سامانه های دفاع موشکی به عربستان اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 510

به "نگرانی شدید کاخ سفید از بی توجهی چین به تحریم های نفتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی شدید کاخ سفید از بی توجهی چین به تحریم های نفتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید