هشدار رییس جمهور چین به آمریکا : راستا قلدری و فشار حداکثری بن بست است

به گزارش وبلاگ واحدی، درحالی که تنش های داخلی آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افزایش یافته شی جین پینگ رییس جمهوری چین در هفتادمین سالگرد ورود این کشور به جنگ کره به آمریکا هشدار داد که راستا قلدری و فشار حداکثری بن بست است.

هشدار رییس جمهور چین به آمریکا : راستا قلدری و فشار حداکثری بن بست است

به گزارش خبرگزاری شین هوا ، وی روز جمعه با انتقاد از سیاست های سلطه جویانه آمریکا تاکید کرد که دوران تحقیر چین دیگر تکرار نخواهد شد.

وی با اشاره ای تلویحی به مساله تایوان گفت، هرگز انفکاک تمامیت ارضی در چین اتفاق نخواهد افتاد.

این هشدارهای رییس جمهوری خلق چین در حالی است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آخرین مناظره خود بارها چین را مورد انتقاد قرار داده و گفتند این کشور را پاسخگو خواهند کرد.

شی که همزمان دبیرکل حزب حاکم و فرمانده کل قوای چین است، در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد ورود ارتش چین به جنگ کره، در تالار بزرگ خلق پکن افزود: در آن دوران رهبران چین دشوارترین تصمیم را برای اعزام نیرو و کمک به کره شمالی، دفاع از میهن و مبارزه با قدرتمندترین کشور جهان (آمریکا) گرفتند.

رییس جمهوری چین هشدار داد باید با مهاجمان به زبانی که می فهمند سخن گفت، یعنی جنگ برای جلوگیری از حمله باید انجام گردد و زور باید با زور پاسخ داده گردد.

وی افزود: پیروزی برای به دست آوردن صلح و احترام ضروری است.

شی گفت که چین هرگز به دنبال سلطه و توسعه طلبی و رجحان جویی نخواهد بود و کاملاً مخالف سیاست سلطه و قدرت است.

وی تاکید کرد، راستا یک جانبه گرایی و خودخواهی شدید راه بجایی نمی برد و سیاه نمایی، محاصره و فشار حداکثری به هیچ وجه موثرنیست. هر اقدام سلطه و رجحان جویی و قلدری در هر جایی که رخ دهد، بی پاسخ نخواهد ماند. این راستای است که جز بن بست نخواهد رسید.

رییس جمهوری چین شرح داد که جنگ بزرگ برای مقاومت در برابر تجاوزات ایالات متحده و کمک به کره ، مقابله با گسترش امپریالیسم و راهی برای حراست از امنیت چین بود. این جنگ شرایط شبه جزیره کره را تثبیت و صلح را در آسیا و جهان حفظ کرد.

شی گفت: پیروزی بزرگ در جنگ برای مقاومت در برابر تجاوزات و کمک به کره در مقابل آمریکا، برای همیشه در تاریخ ملت چین و تاریخ صلح، توسعه و پیشرفت بشریت حک خواهد شد.

وی بر حفاظت از دستاوردهای این کشور، پیشبرد توسعه، اصلاحات و درهای باز و همچنین بر وحدت همه اقشار و نهادها تاکید کرد و گفت که راستا رشد باید با نوآوری به پیش رود.

رییس جمهوری چین شرح داد مردم چین دربرابر زور تسلیم نخواهند شد.

روزنامه گلوبال تایمز چین با اشاره به سخنان شی جین پینگ نوشت: هنگامی که امنیت، حاکمیت و منافع چین به خطر بیفتد، مهم نیست که 70 سال پیش یا اکنون باشد، مردم این کشور از مبارزه با مهاجمان و شکست آنها دریغ نخواهند کرد.

لو شیانگ محقق مرکز مطالعات آمریکا از آکادمی علوم اجتماعی چین در پکن نیز گفت: این یک پیام کاملاً واضح برای ایالات متحده به رهبری دولت ترامپ است. زیرا همه این اصطلاحات نماد و خصوصیات سیاست خارجی آن دولت را نشان می دهد.

وی افزود: این هشدار همچنین برای رییس جمهوری آینده آمریکا است مبنی بر اینکه واشنگتن باید تحرکات و اقدمات خصمانه را متوقف کرده و به راه همکاری باز گردد و فرصت توقف استکبار و سلطه طلبی را از دست ندهد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1405

به "هشدار رییس جمهور چین به آمریکا : راستا قلدری و فشار حداکثری بن بست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار رییس جمهور چین به آمریکا : راستا قلدری و فشار حداکثری بن بست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید