هیل: پاکستان ریشه مسائل افغانستان است

به گزارش وبلاگ واحدی، نشریه هیل در مطلبی نوشت که ریشه تمام مسائل افغانستان در پاکستان است بنابراین علیه این کشور باید اقدامات لازم انجام شود.

هیل: پاکستان ریشه مسائل افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کریس الکساندر سفیر پیشین کانادا در کابل در نشریه هیل نوشت که پاکستان ریشه مسائل افغانستان است.

وی در این نوشته، خواستار پایان جنگ نیابتی پاکستان در افغانستان شد.

الکساندر اظهارداشت که برای پایان دادن به جنگ افغانستان، باید تحریم های سختی علیه پاکستان اعمال شود و این کشور توسط گروه ویژه اقدام اقتصادی صندوق بین المللی پول در فهرست سیاه قرار گیرد.

کریس الکساندر از سال 2003 تا 2005 سفیر کانادا در افغانستان بود همچنین در سال های 2006 تا 2009 معاونت دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان را به عهده داشت.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز چندی قبل و در دیدار با شماری از بزرگان جنبش تحفظ پشتون و حزب عوامی ملی از خیبرپختونخوا گفت: پاکستان باید این جنگ اعلام نشده را پایان دهد و افغانستان آزاد، مستقل و دموکراتیک را بپذیرد.

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان نیز بارها با منفی خواندن نقش پاکستان در افغانستان تاکید کرده است که دولت پاکستان طرف مستقیم در بحران افغانستان است، تعریف نقش آن ها در جنگ و صلح باید بخشی از گفتمان باشد.

وی افزود: سکوت، خوب جلوه دادن، مماشات و یا نادیده دریافت پاکستان کمکی به فرایند صلح افغانستان نمی کند.

پیش از این نیز محمودخان اچکزی رهبر حزب عوامی ملی پختونخوا در جمع هوادارانش در شهر کویته در ایالت بلوچستان پاکستان هشدار داد که در صورت تدام مداخله در افغانستان، بحران گریبان پاکستان را نیز خواهد گرفت.

این سیاستمدار پاکستانی شرح داد که اگر دولت اسلام آباد برای برقراری امنیت در افغانستان و منطقه تلاش نکند، پروژه بزرگ کریدور اقتصادی چین در پاکستان نیز با شکست روبرو خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1689

به "هیل: پاکستان ریشه مسائل افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیل: پاکستان ریشه مسائل افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید