واکنش استانداری تهران به ادعای شورای شهر درباره طرح ترافیک

به گزارش وبلاگ واحدی، محمد تقی زاده در تشریح نظر استانداری درباره اظهارنظر هایی برای اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک، گفت: در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر های کشور مصوب شد محدوده طرح ترافیک لغو شود و ستادملی مبارزه با کرونا نیز این تصمیم را مصوب کرد. به این ترتیب این طرح ترافیک ملغی و تا اطلاع ثانوی اجرا نخواهد شد.

واکنش استانداری تهران به ادعای شورای شهر درباره طرح ترافیک

وی در گفتگو با ایسنا، اضافه کرد: وقتی چنین طرحی نداریم شورای شهر تهران چگونه و از کدام طرح می خواهد عوارض دریافت کند؛ بی تردید تصمیمات ستادملی مبارزه با کرونا ویروس برای تمامی دستگاه ها لازم الاجرا است. بر همین اساس در تهران محدودیت طرح ترافیک را تا اطلاع ثانوی نداریم.

به گزارش ایسنا، امروز (یکشنبه 31 فروردین ماه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران درباره اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک با توجه به عدم اجرای آن درپی شیوع کرونا گفته بود: در این رابطه دو مقوله باید مورد توجه قرار گیرد یکی تعداد مجوز هایی است که برای طرح ترافیک صادر می شود که روزانه حدود 103 هزار مجوز است و این امر مصوبه شورای ترافیک تهران بوده و تعداد مجوز های ورود به طرح ترافیک در اختیار شورای شهر نیست و مقوله دوم در خصوص عدم دریافت عوارض ورود به طرح ترافیک نیز که در اختیار شوراست، بحث عوارض است که در حقیقت محدوده طرح ترافیک و عوارض آن را شورای شهر تهران تعیین می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که این مسئله مصوبه قانونی دارد بخشش و یا تخفیف در آن نیازمند مجوز شورا است؛ لذا باید شهردار تهران در صورتی که می خواهد این عوارض را نگیرد به شورا لایحه ارسال کند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1114

به "واکنش استانداری تهران به ادعای شورای شهر درباره طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش استانداری تهران به ادعای شورای شهر درباره طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید