واکنش سخنگوی شورای امنیت ملی به اظهارات برایان هوک درباره امکان توافق جدید آمریکا با ایران

به گزارش وبلاگ واحدی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در گفتگوی اختصاصی با شبکه الجزیره قطر گفت: امنیت ملی آمریکا با تصمیمات نابخردانه رهبران آن تهدید می شود.

واکنش سخنگوی شورای امنیت ملی به اظهارات برایان هوک درباره امکان توافق جدید آمریکا با ایران

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از نورنیوز، کیوان خسروی در واکنش نسبت به اظهارات اخیر برایان هوک مسئول پرونده ایران در کاخ سفید که گفته قصد ما برای تحریم ایران جلوگیری از تهدید امنیت ملی آمریکا بوده است گفت: امنیت ملی آمریکا را رهبران نابخرد آن تهدید می کنند که با اتخاذ تصمیم های یکجانبه غیرقانونی و تنش آفرین همه جهان را به هم آوردی با خود وادار کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: فرار از اجرای تعهدات قانونی از سوی آمریکا و استفاده ابزاری از تحریم و تروریسم اقتصادی که هدفی به غیر از فشار بر معیشت، سلامت و پیشرفت مردم ایران را دنبال نمی کند، توجیهی ابلهانه برای جنایت علیه مردمی است که با همه بدعهدی ها پای تعهدات خود ایستاده اند.

خسروی اضافه کرد: آمریکا با خروج از توافقی بین المللی که پشتوانه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را دارد، عملا صلح و امنیت جهانی را به چالش کشید و نمی تواند با دریافت ژست مصاحبه و مذاکره از پاسخگویی به افکار عمومی جهانی فرار کند.

سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران همچنین در خصوص رخداد آزادسازی متقابل 2 زندانی آمریکایی و ایرانی که اخیرا انجام شد گفت: تبادل زندانیان که بدون هیچگونه مذاکره ای و بر اساس پیگیری رویکردی انسانی از سوی ایران انجام شد، ابتدای هیچ راستا جدیدی نیست، بلکه پایانی است بر شرایط مشقت بار افراد بی گناهی که با راهزنی بین المللی از سوی آمریکا برای باج گیری به اسارت درآمده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 751

به "واکنش سخنگوی شورای امنیت ملی به اظهارات برایان هوک درباره امکان توافق جدید آمریکا با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی شورای امنیت ملی به اظهارات برایان هوک درباره امکان توافق جدید آمریکا با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید