واکنش وزارت خارجه چین به برگزاری رزمایش با ایران و روسیه

به گزارش وبلاگ واحدی، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به سوالی درباره رزمایش با ایران و روسیه، بر تبادل همکاری نظامی بین نیروهای مسلح چین و دیگر کشورهای دنیا تاکید نمود.

واکنش وزارت خارجه چین به برگزاری رزمایش با ایران و روسیه

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی، یک مقام ارشد نیروهای مسلح ایران این هفته از برگزاری رزمایش دریایی با مشارکت چین و روسیه در دریای عمان و اقیانوس هند سخن گفت.

سردار قدیر نظامی رئیس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح شنبه در گفت وگویی گفت، به زودی برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی، رزمایش مشترک دریایی را با روسیه و چین بعنوان دو قدرت بزرگ به صورت سه جانبه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار خواهیم کرد و برآوردها و تحلیل های سیاسی و نظامی بسیار روی این اتفاقات حساب باز خواهند کرد و در تحولات راهبردی مد نظر قرار خواهند داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه چین در نشست خبری دوشنبه در همین رابطه واکنش نشان داد به طوری که گنگ شوانگ یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین از تداوم همکاری نظامی با کشورهای مختلف دنیا سخن گفت.

یکی از وبلاگ واحدی حاضر در این نشست خبری از این دیپلمات چینی پرسید: ایران این هفته اظهار داشت که قصد برگزاری رزمایش با روسیه و چین را دارد. در صورت تایید این خبر دلیل شرکت چین را در این رزمایش شرح دهید.

گنگ شوانگ در پاسخ گفت: آنچه می توانم به شما بگویم این است که نیروهای مسلح چین روابط معمول و تبادل تجربیات و همکاری را با نیروهای مسلح کشورهای دیگر حفظ می نماید. برای شرحات بیشتر به سخنگویان ارتش چین رجوع کنید.

این در حالی است که روزنامه چاینا مورنینگ پست در شماره روز شنبه خود به نقل از کارشناسان نوشت، این رزمایش نشانگر حمایت چین از ایران است.

لی جی تحلیلگر امور دریایی در پکن در این باره معتقد است که زمان انجام این رزمایش در این برهه حساس بیانگر حمایت چین از ایران در صورت بروز درگیری نظامی است.

نی لکسیونگ کارشناس دیگر نظامی معتقد است که این رزمایش ارسال پیغام حضور چین کنار ایران در سناریوهای سخت است.

نی لکسیونگ گفت، این رزمایش پیغامی جهت ارعاب دشمنان است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 421

به "واکنش وزارت خارجه چین به برگزاری رزمایش با ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه چین به برگزاری رزمایش با ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید