واکنش کرملین به اقدامات ناشیانه امارات و عربستان

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، کرملین به اجرای ناشیانه سرود ملی روسیه در ریاض و ابوظبی در جریان سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به این دو کشور واکنش نشان داد.

واکنش کرملین به اقدامات ناشیانه امارات و عربستان

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت:در موضوع نواخته شدن سرود ملی روسیه که به شکل ناخوشایند و ناشیانه نواخته شد، بسیار مبالغه شده است. این شیوه نواختن زیبنده ارکستر سمفونی نیست با این حال اماراتی ها و سعودی ها تمام کوشش خود را انجام دادند و استقبال گرمی به عمل آوردند. اگر نواختن سرود عیب و ایراد داشت این موضوعی است که همه آنرا می فهمند و واکنش مبالغه آمیز درست نیست زیرا شما به چشم خود دیدید که چگونه رئیس جمهور مورد استقبال نهاده شد و فضا و جو عالی بود و مذاکرات سازنده ای انجام گرفت و از این رو با این موضوع باید با درک تعامل کنیم.

شایان ذکر است که ویدئویی که از مراسم استقبال رسمی سلمان شاه سعودی از پوتین منتشر شده، نشان می دهد که در این مراسم سرودی به هم ریخته، پراشتباه و ناهماهنگ به عنوان سرود ملی روسیه نواخته می گردد.

شبکه دولتی روسیه، آر.تی با تدوین طنزآمیز یک ویدئو، سرود اصلی روسیه را با آنچه که در مراسم استقبال نواخته شد، مقایسه نموده و در خبری در این رابطه نوشته است: گوش خراش به نظر می رسد! گروه ارکستر نظامی سعودی از پوتین با سرود ملی روسیه استقبال می نماید... یا دستکم، کوششش را برای این کار می نماید.

این شبکه در گزارش خود عنوان می نماید که هرچند این سرود بسیار به هم ریخته بود، اما بخواهیم منصفانه بگوییم، دستکم در بخش های ابتدایی می شد آن را تشخیص داد. به نظر می رسد ارکستر سلطنتی سعودی از سال 2017 که در مراسم استقبال از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده سرود را به آن شکل خجالت آور اجرا کرد، کمی پیشرفت نموده است.

رسانه های روس با اشاره به حالت چهره پوتین نوشته اند که به نظر می رسد او از شنیدن این سرود نه چندان آشنا جا خورده و عصبی شده است.

در امارات نیز گروه موسیقی آنها دست کمی از همتایان سعودی خود نداشتند و نتوانستند که سرود ملی روسیه را به شکل تمام و درست بنوازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 595

به "واکنش کرملین به اقدامات ناشیانه امارات و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کرملین به اقدامات ناشیانه امارات و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید