ورود 2.9 میلیون واحد مسکونی به بازار به عنوان ملک دوم یا بیشتر

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران:از سال 85 تا 90 تعداد 2,9 میلیون مسکن با تقاضای سرمایه ای به بازار اضافه شده که ملک دوم یا بیشتر افراد بوده است.

ورود 2.9 میلیون واحد مسکونی به بازار به عنوان ملک دوم یا بیشتر

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از عیارآنلاین، تقاضای سرمایه ای شاید مهم ترین مشکل پیش روی بازار مسکن در کشور ماست که با افزایش قیمت باعث ناتوانی تقاضاهای مصرفی در تامین مسکن می گردد. فرایند افزایش واحدهای مسکونی و تطبیق آنها با شرایط رشد تعداد خانوارهای صاحب مسکن می تواند میزان تقاضای سرمایه ای در بازار و فرایند آن را تعیین کند.

آمارها نشان می دهد از سال 85 تا 90 تعداد 4.2 میلیون واحد مسکونی به کل واحدهای مسکونی کشور اضافه شده است. این در حالی است که تعداد خانوارهای دارای مسکن ملکی 1,3 میلیون اضافه شده است. این امر بدین معنی است که 2.9 میلیون مسکن با تقاضای سرمایه ای به بازار اضافه شده که ملک دوم یا بیشتر افراد بوده است. این رقم حدود 70 درصد از کل واحدهای مسکونی اضافه شده در طی 5 سال را شامل می گردد.

با فرض اینکه میانگین قیمت مسکن در کشور یک میلیون تومان و میانگین متراژ این 2.9 میلیون واحد مسکونیِ سرمایه ای، 100 متر باشد، حجم تقاضای سرمایه ای در بازار مسکن طی مدت پنج سال 290 هزار میلیارد تومان خواهد بود. البته 1,6 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه نیز وجود دارد که مطمئنا این واحدها نیز جزو تقاضاهای سرمایه ای مسکن هستند. با در نظر دریافت این تعداد خانه های خالی تعیین می گردد حدود 80 درصد از بازار مسکن در کشور ما از جنس تقاضاهای سرمایه ای است.

لذا با توجه به اهمیت تامین مسکن و حجم هزینه تهیه مسکن در سبد خانوار ضروری است دولت و مجلس، پیش زمینه خروج تقاضای سرمایه ای از بازار را فراهم نمایند. بهترین راه چاره جهت خروج این تقاضا از بازار، وضع ساختار مالیاتی مناسب در حوزه زمین و مسکن است.

همچنین طی این 5 سال، 3.9 میلیون بر تعداد خانوار کشور اضافه شده اما تعداد خانوارهای دارای مسکن ملکی تنها 1.3 میلیون اضافه شده است. یعنی در این پنج سال تنها 33% خانوارها صاحب مسکن شده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1017

به "ورود 2.9 میلیون واحد مسکونی به بازار به عنوان ملک دوم یا بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 2.9 میلیون واحد مسکونی به بازار به عنوان ملک دوم یا بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید