پنل خورشیدی از کف جاده ای در چین تنها 5 روز پس از نصب، دزدیده شد!

به گزارش وبلاگ واحدی، شاید خبر سرقت چیزهای عجیب و غریب شنیده باشید ولی مطمئنا خبر سرقت یک پنل خورشیدی را اولین بار است که می خوانید!

پنل خورشیدی از کف جاده ای در چین تنها 5 روز پس از نصب، دزدیده شد!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

چون مهم تر از اینکه چه کسی این پنل را دزدیده؛ برای چه دزدیده اهمیت دارد. یک فرد با یک تکه از پنل خورشیدی از جنس و نوع ساخت خاصی چه کار می تواند بکند؟

در کشور چین؛ به طور آزمایشی بخشی از کناره جاده شاندونگ با 10 هزار پنل خورشیدی فرش شده است. یک لایه عایق بندی شده زیر این پنل های خورشیدی قرار گرفته است و ضخامت هر پنل نیز 3 سانتی متر است.

این پنل ها برای شارژ الکتریکی خودروهای برقی در آینده نصب شده اند. همچنین؛ می توانند با گرمای فراورینماینده از خود باعث ذوب شدن یخ و برف شوند. دولت چین استفاده از این راستا پنل خورشیدی را از 28 سپتامبر شروع نموده است.

اما تنها به فاصله پنج روز پس از نصب و افتتاح این پنل های خورشیدی؛ خبر رسیده که یک قطعه از این پنل ها نیست!

در ابتدا؛ تصور می شد به علت عدم نصب صحیح؛ پنل خورشیدی از جا کنده شده است ولی پس از تحقیقات بیشتر و آنالیز محیط، معین شد یک قطعه از پنل ها به سرقت رفته است. این قطعه به طور ماهرانه و تمیزی بریده شده است و اندازه آن 6 اینج در 6 اینچ است.

پنل سرقتی به چه دردی می خورد؟

پنل های خورشیدی چندان گران قیمت نیستند و سریعا یک پنل جدید جایگزین آن شده است ولی بخش گنگ و مبهم ماجرا، قصد دزدین از دزدیدن این تنها یک قطعه پنل خورشیدی است.

این پنل ها را نمی توان برای مصارف شخصی استفاده کرد و پنل به تنهایی نیز هیچ ارزش و استفاده ای ندارند. پنل های جاده ای فقط برای همین مصارف ساخته شده اند و مثلا برای فراوری انرژی برق در خانه کاربرد ندارند.

از سوی دیگر؛ همان طور که گفتیم این پنل ها ارزان قیمت هستند و فروش آن نیز دور از ذهن است. مطمئنا هدف دزد از ارتکاب این جرم؛ ثروتمند شدن نیست.

شاید دزد می خواسته از نوع پنل و نحوه ساخت و فناوری آن سردربیاورد. ولی باز هم هزاران منبع رایگان روی اینترنت و مکان های دیگر برای آموزش ساخت و فناوری این گونه پنل ها در دسترس است که احتیاجی به دزدیدن یک پنل 6 اینچی نیست. به علاوه؛ تماس با شرکت سازنده پنل و چند سوال و جواب؛ به راحتی فناوری و نحوه ساخت آن را معین می نماید.

فقط یک احتمال دیگر باقی می ماند؛ دزد میخواهد عین همین پنل ها را کپی و به طور غیرقانونی فراوری و جعل کند. در چین چنین چیزی کم سابقه نیست و کارگاه ها یا کارخانه های زیادی سعی می نمایند یک جنس و کالای اصل و شناسنامه دار را به طور مشابهی ولی با قیمت پایین تر فراوری نمایند.

دزد احتمالا احتیاج داشته یک تکه از این پنل های خورشیدی را داشته باشد تا جنس و وزن و طرح و چیزهای دیگر را از رویش کپی برداری کند.

پنل های خورشیدی به دلایل مختلفی در کف جاده ها استفاده می شوند. جدیدترین دلیل آن؛ شارژ خودروهای الکتریکی است و در چندین کشور دنیا از جمله توسط تسلا در امریکا؛ بعضی جاده ها و بزرگراه ها توسط پنل های خورشیدی سنگ فرش شدند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 497

به "پنل خورشیدی از کف جاده ای در چین تنها 5 روز پس از نصب، دزدیده شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنل خورشیدی از کف جاده ای در چین تنها 5 روز پس از نصب، دزدیده شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید