کره جنوبی یک &ndash ایران یک ، بالاخره گل خوردیم اما باز هم نباختیم

گل خوردیم اما باز هم نباختیم

سه شنبه 21،3،98، بازی محبت آمیز ،ورزشگاه جام جهانی سئول، ساعت:15:30 دقیقه، تماشاگر:60 هزار نفر

کره جنوبی یک &ndash ایران یک ، بالاخره گل خوردیم اما باز هم نباختیم

کره جنوبی یک

گل:هوانگ اوی جو(58)

ایران یک

گل: کیم یونگ وو(مدافع کره 63)

داور: ریوجی ساتو(ژاپن)

کمک ها: هیروشی یامائوچی و ایسائو

اخطار:لی سئونگ وو(کره جنوبی)

کره جنوبی: جو هیون وو، هانگ چول، کیم وونگ یو، کیم مین جای، لی یانگ، پائک سئونگ هو(جو سه جونگ 78)، نا سانگ هو(لی سئونگ وو 76)انگ اینبوئم، لی جائسونگ(لی یونگ هیوپ 83)، سون مین و هوانگ اوی جو

سرمربی:پائولو بنتو

ایران: علیرضا بیرانوند،احسان حاج صفی(سعید عزت اللهی 79)،مرتضی پورعلی گنجی،محمد حسین کنعانی زادگان،میلاد محمدی،امید ابراهیمی،کریم انصاری فرد،علیرضا جهانبخش(احمد نوراللهی 46)،مهدی ترابی(وحید امیری 62)،رامین رضاییان و مهدی طارمی(مسعود شجاعی 1+90)

سرمربی:مارک ویلموتس

بازی بزرگ غول های قاره حتی از مدل محبت آمیز اش هم نزدیک به 60 هزار تماشاگر را به ورزشگاه جام جهانی سئول کشاند.تماشاگرانی که با بالاترین انرژی و شور و حرارات شان آمده بودند تا تیم خود را به سمت انتقام از ایران بعد از 8 سال شکست ناپذیری هل بدهند.

نیمه اول فوق العاده بود و البته تیم ما نمایشی پایاپای و متعادل مقابل حریف قدرتمندش ارائه داد.در بیست دقیقه ابتدایی تیم ما تا حدودی سردرگم بود و نزدیک به ده دقیقه نیمه دوم توپ را به حریف داد اما هر چه از زمان بازی گذشت شرایط بهتری پیدا رد.

تیم ما با همان سیستم 1-3-2-4 بازی می کرد با این تفاوت که ترابی و کنعانی زادگانی جایگزین امیری و حسینی مصدوم شده بودند.نمایش تیم ما در نیمه نخست روان و قابل تحسین بود اما کره نیز در زمان حمله نشان داد تیم ملی برعکس گذشته چنانچه پوزیشن تهاجمی بگیرد بیشت از همیشه بیرانوند را به دردسر می اندازد.

بیرانوند در این نیمه سه واکنش نشان داد تا دروازه اش را نجات دهد .یکی همان دقیقه 15 و در لحظات بد بازی کردن تیم ما بود و دو تای دیگر در ده دقیقه پایانی نیمه نخست.باز هم زمانی که تیم کره تیم برتر میدان بود.

در سایر دقایق اما موقعیت هایی که سفیدپوشان ایران خلق کردند بیشتر بود و در آمار نیمه نخست تعداد شوت هایمان کلا به چشم می آمد.تیم ویلموتس در حد فاصل دقیقه 17 تا 37 و زمان بیست دقیقه ای که خوب و پرتکاپو بازی کرد 8 بار موقعیت ساخت که در بیشتر موارد کار هماهنگ بازیکنان منجر به شوت به دروازه کره شد.

در این بین برخی موقعیت ها شانس گل بود.مثل ضربه فنی ترابی و ضرباتی که طارمی،انصاری فرد و جهانبخش زدند اما گلر کره تسلیم نشد.

ویلموتس نیمه دوم را با یک تغییر شروع کرد.او نوراللهی را به جای جهانبخش به زمین فرستاد منتهی نورللهی به مرکز زمین و پشت مهاجم نوک رفت تا طارمی وینگر چپ شود.

اتفاقا اولین موقعیت را هم همین نوراللهی تازه وارد رقم زد و با بدشانسی شوت فنی اش تیر دروازه حریف را لرزاند .4 دقیقه بعد از این اتفاق اما یک اشتباه فردی باعث شد تا بعد از 5 بازی گل نخوردن مقابل کره دروازه مان باز شود.

دقیقه 58 پاس بلند بازیکن کره با ناهماهنگی پورعلی گنجی و محمدی موقعیتی برای هوانگ اوی جو ایجاد کرد تا با استارتی سریع و ضربه ای چیپ و دقیق دروازه بیرانوند بیرون آمده را باز کند.

یک دقیقه بعد هم ناهماهنگی مدافعان ما موقعیتی برای سون به وجود آورد که ضربه نهایی او آرام بود.

تیم ما اما جبران را خوب بلد بود.یک کرنر از رضاییان، تاثیرگذاری پورعلی گنجی برای جبران مافات و توپی که به بدن مدافع کره خورد و گل شد همه چیز را به تعادل کشاند.

این تعادل زودهنگام اما با وجد دلپذیر بودنش،ریتم جالب و هیجان انگیز تیم ما را خراب کرد.از این به بعد تعویض های متعدد دو تیم نیز جریان منظم و تمپوی دلنوازش را خراب کرد تا جایی که تیم ما در فاز حمله کاملا بهم ریخت و کره هم کلا یکی دو موقعیت خلق کرد.

در 30 دقیقه پایانی تیم ما موقعیت گلی نداشت و کره سه شانس گل ایجاد کرد که آخرینش خطرناکتر بود اما بیرانوند در وقت های تلف شده هم سون را در گلزنی ناکام گذاشت.

در نهایت با اینکه بعد از 5 مسابقه مقابل کره جنوبی گل خوردیم اما باز هم مقابل این حریف نامدار نباختیم تا ویلموتس از بازی دوم هم سربلند بیرون بیاید و البته نسبت به کاستی های تیمش شناخت بیشتری پیدا کند.

3-670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 19 مرداد 1398 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 293

به "کره جنوبی یک &ndash ایران یک ، بالاخره گل خوردیم اما باز هم نباختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی یک &ndash ایران یک ، بالاخره گل خوردیم اما باز هم نباختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید